San Antonio 'povozil' NY

San Antonio, 11. 12. 2014 08.06 |

Košarkarji NBA moštva San Antonio Spurs so kljub hudi zdesetkanosti, premagali New York Knicks, ki so v San Antonio pripotovali brez Carmela Anthonyja in J.R. Smitha. Domačini so zmagali s 109:95.

Košarkarji NBA moštva San Antonio Spurs so se morali na obračunu z New York Knicks znajti brez pomoči Tima Duncana, Tonyja Parkerja, Manuja Ginobilija in Kawhija Leonarda, a so se znašli. Tekmeca so premagali brez večjih težav. Ob polčasu sicer še nič ni kazalo na njihovo gladko zmago, saj so po polovici dvoboja vodili za 4 točke (52:48), a v tretji četrtini pokazali kdo je gospodar v AT&T Centru.

Danny Green
Danny Green FOTO: Reuters

Dobili so jo s kar 38:21 in zasedba iz New Yorka je bila na kolenih. Pripadla jim je sicer zadnja četrtina (22:15), a moči za popolni preobrat niso več imeli. "Že dolgo nisem bil tako zadovoljen," je po dvoboju dejal strateg domačih Gregg Popovich in nadaljeval: "Tokrat sem videl sposobnosti številnih igralcev, ki redko dobivajo priložnost. Odlično so opravili svoje delo. Bili dobri pri metu, igrali dobro v obrambi. Verjamem, da jih čaka nova priložnost za dokazovanje."

San Antonio Spurs - New York Knicks 109:95
Indiana Pacers - Los Angeles Clippers 103:96
Charlotte Hornets - Boston Celtics 96:87
Orlando Magic - Washington Wizards 89:91
Atlanta Hawks - Philadelphia 76ers 95:79
Chicago Bulls - Brooklyn Nets 105:80
Minnesota Timberwolves - Portland Trail Blazers 90:82
Dallas Mavericks - New Orleans Pelicans 112:107