Scariolo: Navarro je kot slika v Louvru

Kaunas, 16. 09. 2011 20.44 |

Španska košarkarska reprezentanca se je na krilih Juana Carlosa Navarra uvrstila v veliki finale evropskega prvenstva. Glede predstave izkušenega branilca selektor Sergio Scariolo ni skoparil s pohvalami.

Juan Carlos Navarro in Sergio Scariolo
Juan Carlos Navarro in Sergio Scariolo FOTO: Reuters

Španci so na poti do finala prekinili sanjski niz makedonske izbrane vrste, ki je v četrtfinalu senzacionalno ugnala gostiteljico Litvo in se tretjič zapored uvrstili v finale. Najzaslužnejši mož je bil pri 'furiji' nedvomno Juan Carlos Navarro, ki je nasprotnikom nasul kar 35 točk. Od tega jih je branilec Barcelone kar 19 dosegel v tretji četrtini, v kateri so si branilci evropskega naslova tudi priigrali odločilno prednost.

Nad predstavo Navarra je bil navdušen tudi španski selektor Sergio Scariollo, ki 31-letnega košarkarja ni mogel prehvaliti. "Navarro je bil v tem obračunu pravi maestro. Bil je kot slika v muzeju v Louvru ali nekaj podobnega. On je evropski košarkarski umetnik. V trenutkih, ko se razigra, je, kot da leti na oblaku in takrat se za naše moštvo zgodi veliko dobrih stvari. Užitek ga je imeti v ekipi, saj je poleg vsega še izjemna oseba. Kljub vsemu je treba reči, da so k zmagi v polfinalu svoj delež prispevali tudi vsi ostali," je po tekmi povedal 50-letni italijanski strokovnjak.