Sedma zaporedna zmaga Phoenixa na domačem terenu

Phoenix, 22. 01. 2015 07.43 |

Košarkarji Phoenix Suns so proti Portlandu zabeležili sedmo zmago v nizu na domačem parketu. Proti Portlandu sta izstopala Eric Bledsoe z osebnim rekordom sezone - 33 točk - ter Isaiah Thomas, ki je dosegel 27 točk, Goran Dragić pa je bil tokrat tretji strelec ekipe s 16 točkami.

Zorana Dragića ni bilo v postavi Phoenixa, ki je v drugem polčasu zapravil kar 25 točk naskoka iz prve četrtine, tako da je zmago rešil šele v zaključku tekme z delnim izidom 13:3. Na roko mu je šlo tudi dejstvo, da je Portland peto tekmo nastopil brez prvega zvezdnika LaMarcusa Aldridgea, brez katerega je očitno brez možnosti za zmago. Tako Eric Bledsoe kot Isaiah Thomas sta postavila osebna rekorda sezone, Goran Dragić pa je imel malo pod 50-odstotni met iz igre (7:15).

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Dobre predstave so lepa spodbuda za Phoenix, ki bo v nizu odigral kar osem tekem pred domačimi gledalci. Prve štiri je opravil z odliko, naslednje štiri pa ga čakajo do 30. januarja. Trenutno je Phoenix na osmem mestu na zahodu, pred devetouvrščeno Oklahomo pa ima štiri zmage prednosti.

Zmagal je tudi Memphis. Tridesetič v sezoni. Beno Udrih je imel svoj standardni prispevek, 6 točk v 18 minutah igre. Najboljši je bil znova Marc Gasol s 26 točkami, Zach Randolph pa jih je zbral 19. Memphis je na tretjem mestu na zahodu, do vodilnih Warriors jih ločijo štiri zmage, drugouvrščeni Portland pa ima le zmago več.

Najbolj vroča ekipe lige NBA je trenutno Atlanta, ki je zabeležila 14. zaporedno zmago. S 110:91 je premagala Indiano, izkupiček 35-8 ter prvo mesto na vzhodu pa sta trenerju Miku Budenholderju prinesla mesto na tekmi All Stars, ki bo sredi februarja v New Yorku. Atlanta je s štirinajsto zmago izenačila najboljši niz v zgodovini kluba iz sezone 1993/94.

Tudi Golden State je blizu podobnega rekorda. Z zmago proti Houstonu je zabeležil 17. zaporedno zmago doma, kar je prav tako izenačenje klubskega rekorda.

Večer je prinesel tudi obračun najslabših ekip v ligi. Philadelphia (8-34) je gostila New York (7-36), ki je slavil z 98:91.

Phoenix Suns - Portland Trail Blazers 118:113
Memphis Grizzlies - Toronto Raptors 92:86
Charlotte Hornets - Miami Heat 78:76
Cleveland Cavaliers - Utah Jazz 106:92
Philadelphia 76ers - New York Knicks 91:98
Detroit Pistons - Orlando Magic 128:118
Atlanta Hawks - Indiana Pacers 110:91
Washington Wizards - Oklahoma City Thunder 103:105 podaljšek