Šentjurčani imajo prvo zaključno žogo

Rogaška Slatina, 26. 05. 2015 18.38 |

Košarkarji šentjurskega Tajfuna so na 3. tekmi velikega finala državnega prvenstva s 65:57 premagali Rogaško in vodijo z 2:1 v zmagah, kar pomeni, da za državni naslov potrebujejo le še zmago. Naslednji dvoboj bo v Šentjurju.

Košarkarji Rogaške in šentjurskega Tajfuna so se po dveh podaljških v dvorani OŠ Hruševec, preselili v Rogaško Slatino, kjer sta se tekmeca udarila na tretji tekmi velikega finala. Dvoboj so veliko bolje začeli izbranci Dejan Mihevca, ki so povedli s 7:0, po koši in dodatnem zadetem prostem metu Dragiše Drobnjaka je semafor kazal že 13:2, a gostitelji niso popuščali. Prebudil se je Sandi Čebular, sledil mu je Tadej Koštomaj, pridružil se jima je Žiga Dimec in ob koncu prve četrtine so domačini zaostajali le še za 4 točke (14:18). Nadaljevanje je bilo nekoliko manj strelsko učinkovito tekmeca pa sta bila ob polčasu poravnana na 27. Izid je poravnal Vladimir Matić.

Dragiša Drobnjak in Sandi Čebular
Dragiša Drobnjak in Sandi Čebular FOTO: Aljoša Kravanja

Na začetku tretje četrtine je Žiga Dimec zadel za sploh prvo vodstvo Rogaške na tekmi – bilo je 29:27 - , a gostje so z zbrano igro v napadu in razpoloženim Drobnjakom, hitro prevzeli pobudo in tekmecu niso dovolili, da bi povedel. Pred zadnjimi desetimi minutami rednega dela dvoboja je Tajfun vodil za vsega točko (47:46). A drame na parketu v Rogaški Slatini s tem še ni bilo konec. Tekmeca sta na krilih navijačev prikazala izjemno borbeno igro, zaradi pomembnosti obračuna ni manjkalo tehničnih napak, a Šentjurčani so bili še naprej korak pred tekmecem.

Slabe tri minute pred koncem so vodili za pet (58:53), takšno prednost imeli tudi slabo minuto pred koncem, nato pa dvoboj mirno pripeljali h koncu in zmagali s 65:57. Z zmago so si priigrali tudi prvo zakljućno žogo za osvojitev državne krone.