Seraphin z napisom Pariz na glavi prva zvezda v New Yorku

New York, 16. 11. 2015 07.44 |

Košarkarji New Yorka so zabeležili peto zmago v sezoni in se tako približali petdesetodstotnemu izkupičku. Pred domačimi gledalci so premagali eno najslabših zasedb v ligi Charlotte s 95:87.

Kevin Seraphin
Kevin Seraphin FOTO: Reuters

Junak oziroma osrednja figura dvoboja je bil 26-letni Kevin Seraphin, rojen v Francoski Gvajani, ki si je nosil pričesko na glavi z besedo Paris in podobo Eiffelovega stolpa. V vsega trinajstih minutah je dosegel 12 točk. Prvi strelec tekme je bil Carmelo Anthony (29 točk, 13 skokov), Saša Vujačič pa je imel skromno minutažo - 6 minut, v katerih je dvakrat neuspešno vrgel na koš.

"Želel sem narediti nekaj kreativnega, nekaj drugačnega. Nisem hotel le napisa na obutvi ali črnega traku na dresu. Zato sem zjutraj poklical svojega frizerja in v eni uri sva bila gotova," je dejal Seraphin, ki ima v južnem delu Pariza manjše stanovanje, v francoski prestolnica pa živita tudi njegova starša.

V zgodovino lige se je vpisal član Minnesote Kevin Garnett. Postal je šele peti igralec, ki je na parketu preživel več kot 50.000 minut. Pri 39. letih se je pridružil Kareemu Abdulu-Jabbarju, Karlu Malonu, Jasonu Kiddu in Elvinu Hayesu. Mejnika ni proslavil z zmago, saj je Memphis zmagal s 114:106.

Utah Jazz je prekinil niz treh porazov. S 97:96 je premagal Atlanto, Paul Millsap, ki je bil z 28 točkami najboljši strelec Atlante, pa je v zadnji sekundi zgrešil met za zmago. Atlanta je izgubila tri od zadnjih štirih tekem.

Los Angeles Lakers so zabeležili drugo zmago v prvih desetih tekmah, prvo pred domačimi gledalci. S 97:85 so premagali Detroit, Kobe Bryant pa je dosegel 17 točk, osem skokov in devet podaj.

New York Knicks - New Orleans Pelicans 95:87
Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies 106:114
Charlotte Hornets - Portland Blaizers 106:94
Atlanta Hawks - Utah Jazz 96:97
Oklahoma City Thunder - Boston Celtics 85:100
Sacramento Kings - Toronto Raptors 107:101
Los Angeles Lakers - Detroit Pistons 97:85