Charlotte, 30. 12. 2016 07.53 |

V severnoameriški košarkarski ligi NBA je bilo v noči na petek odigranih šest tekem. Goran Dragić je z ekipo Miami Heat gostoval v Charlottu pri ekipi Hornets in doživel nov poraz. Domačini so bili boljši z 91:81, Dragić pa ni imel svojega dne, saj je ob slabem metu dosegel zgolj pet točk. Prvaki iz Clevelanda so slavili proti Bostonu, Memphis pa je zaustavil vročo Oklahomo in Russlla Westbrooka.

Dragića so dobro zaustavili tudi domači branilci.
Dragića so dobro zaustavili tudi domači branilci. FOTO: AP

Slovenski košarkarski zvezdnik Goran Dragić ni imel svojega večera v severnoameriški ligi NBA. Skupaj s svojim Miami Heatom je izgubil na gostovanju pri Charlotte Hornets z 82:91. Dragić je v 32 minutah ob metu 2/11 zbral le pet točk, imel pa osem podaj, tri skoke in ukradeno žogo. Pri zmagovalcih je bil z 22 točkami najboljši Kemba Walker, pri gostih pa je dve manj dosegel Josh Richardson. Charlotte si je zmago zagotovil v tretji četrtini, ki jo je dobil z 31:17. "Res smo dobri. Če bi vsako tekmo začeli tako, kot smo tretjo četrtino, potem bi bili resnično dobra ekipa," je po tekmi povedal Nicolas Batum, ki je k zmagi dodal 16 točk, 13 skokov in osem podaj.

Memphis Grizzlies so brez težav premagali Oklahoma City Thunder s 114:80, pri čemer je s 25 točkami naziv strelca tekme pripadel Marcu Gasolu. Prvi zvezdnik gostov Russell Westbrook je tekmo končal pri 21 točkah, sredi tretje četrtine pa je bil izključen po dveh tehničnih napakah. Cleveland Cavaliers, prva ekipa vzhodne konference, so s 124:188 odpravili Boston Celtics. Kyrie Irving je pri zmagovalcih vpisal 32 točk in 12 podaj, Kevin Love je dosegel dve točki manj in imel 15 skokov, LeBron James pa je 23 točkam dodal 11 podaj in osem skokov. Pri gostih je Isaiah Thomas zbral 31 točk in devet podaj. Utah Jazz je Philadelphia 76ers premagal s 100:83, zadnjeuvrščeni v zahodni konferenci Phoenix Suns so z 99:91 odpravili drugo ekipo vzhoda Toronto Raptors, Los Angeles Lakers pa so izgubili proti Dallas Mavericks z 89:101.

Charlotte Hornets - Miami Heat 91:82