Slab začetek, dober konec: Kraljevi klub v prvi polfinalni tekmi potopil Gran Canario, Dončić ni blestel

Madrid, 03. 06. 2018 19.48 |

Prvi polfinalni obračun španskega košarkarskega prvenstva se je končal z zmago madridskega Reala. Košarkarji iz Madrida so sicer slabše vstopili v tekmo, ob prvi četrtini je njihov zaostanek znašal osem točk, v drugi pa so prestavili v prvo prestavo in si zagotovili zmago (88:70). Luka Dončić je dosegel štiri točke in zbral sedem asistenc.

Potem ko so košarkarji madridskega Reala izločili Tenerife, so se v polfinalu španskega prvenstva pomerili z moštvom Gran Canaria.

Luka Dončić
Luka Dončić FOTO: AP

Kljub slabemu uvodu v tekmo pred domačimi navijači (14:22) pa so se košarkarji Reala v drugi četrtini zbrali in si pred odmorom priigrali lepo prednost pred gosti (42:32). Mladi slovenski dragulj Luka Dončić ni bil razpoložen, v prvem polčasu je tako dosegel zgolj dve točki, poleg tega pa je zgrešil oba prosta meta.

V drugem polčasu je kraljevi klub prednost le še povišal in si ob koncu zagotovil lepo prednost ter pomembno zmago. Dončić je k temu prispeval skromne štiri točke in sedem asistenc. Anthony Randolph je dosegel 7 točk, v vrstah Madridčanov pa sta blestela Walter Tavares (17 točk) in Jaycee Caroll (16 točk).