Gran Canaria, 31. 08. 2014 17.51 |

V 2. krogu svetovnega košarkarskega prvenstva v Španiji se je slovenska reprezentanca pomerila z mehiško izbrano vrsto in zmagala (89:68). Slovenci so dosegli drugo zaporedno zmago, v 1. krogu so bili boljši od Avstralije. Prvi strelec Slovenije je bil Zoran Dragić (22 točk).

Po uvodni zmagi proti Avstraliji (90:80) se je Slovenija v drugem krogu SP pomerila z Mehiko, ki je za razliko od Slovenije v prvem krogu izgubili proti Litvi (74:87). Slovenski košarkarji so zanesljivo dosegli drugo zaporedno zmago in mirno pričakujejo nadaljevanje SP. Selektor Jure Zdovc je na začetku tekme na parket postavil peterko z bratoma Goranom in Zoranom Dragićem, Juretom Balažičem, Domnom Lorbkom in Alenom Omićem. Najbolj znana člana mehiške reprezentance sta igralca lige NBA Jorge Gutierrez in Gustavo Ayon.

Slovenci so vrhunsko začeli tekmo, naredili delni izid 12:0, šele potem so Mehičani dosegli prvi koš, najvišje vodstvo pa je bilo +16 (20:4). Tudi v nadaljevanju uvodne četrtine so Slovenci vodili, a so Mehičani začeli igrati bolje in prvi del se je končal s + 6 za Slovenijo (24:18).V drugi četrtini Slovenci niso bili več tako poletni in Mehičani so po dveh minutah izid drugega dela izenačili (26:26). Slovenci so znova prešli v vodstvo in ga z manjšimi nihanji držali do polčasa, ko je bil izid 46:37. Slovenski košarkarji so podobno kot na začetku tekme zelo dobro začeli uvodne minute drugega polčasa in sredi tretje četrtine prišli do 14 točk prednosti (59:45), ob koncu četrtine pa je bil izid še za točko višji, +15 (65:50). V zadnji četrtini so slovenski reprezentantje še malce pritisnili na "plin", Mehičani pa so utrujeni popustili in razlika je rasla, najprej na 20 točk, sredi četrtine pa je bilo že +26 (76:50). Tudi do konca presenečenj ni bilo, Slovenija je zanesljivo zabeležila drugo zaporedno zmago, končni izid je bil 89:68. Prvi strelec Slovenije je bil Zoran Dragić, ki je zbral 22 točk ob 100 odstotnem metu (za tri točke 4:4, za dve točki 4:4, prosti meti 2:2, 3 skoki, 2 podaji), Goran Dragić jih je dosegel 18. . V ponedeljek imajo slovenski košarkarji prost dan, nato pa jih v treh dneh čakajo še trije tekmeci Južna Koreja, Angola in Litva.

Zoran Dragić je bil prvi strelec Slovenije (22 točk).
Zoran Dragić je bil prvi strelec Slovenije (22 točk). FOTO: fiba.com

"Čestitke igralcem za lepo predstavo in pomembno zmago. Zoran Dragić je bil danes enkraten. Ne spomnim se, kdaj je imel kateri igralec tako briljantno statistiko. Pa ne samo to, občudujem njegovo energijo in sposobnost, da se je tudi po skoraj polurnem premoru, ko je moral zaradi osebnih napak na klop, vrnil na igrišče v istem ritmu. Hkrati je bil odličen tudi v obrambi. Pred tekmo me je bilo kar malce strah, saj so Mehičani odigrali odličen polčas proti Litvi. Zato sem igralce pozval k maksimalno profesionalnemu odnosu," je povedal Jure Zdovc, nezgrešljivi Zoran Dragić pa je dejal: "Igrali smo dobro in zasluženo zmagali. Za nas je bila ta tekma zelo pomembna, saj bi s porazom izničili prvo zmago proti Avstraliji. Igrali smo kot ekipa in zmagali z obrambo. Kar se tiče moje predstave, ta ni bila nič posebnega. Zadel sem odprte mete in pripomogel k zmagi. Zame osebna statistika nič ne velja, če ekipa izgubi. Pomembno je, da imamo na vsaki tekmi enega razpoloženega igralca. Tokrat sem bil to jaz, naslednjič bo nekdo drug."

Slovenija - Mehika 89:68 (24:18, 22:19, 19:13, 24:18)