Slovenci niso imeli odgovorov na grška vprašanja

Kaunas, 17. 08. 2014 16.54 |

Slovenska košarkarska reprezentanca je na močnem pripravljalnem turnirju v Kaunasu zabeležila prvi poraz. Po zmagi nad Novo Zelandijo, so bili tokrat z 79:71 boljši Grki.

Slovenska košarkarska reprezentanca je na drugem obračunu močnega mednarodnega turnirja v Kaunasu odigrala najtežjo tekmo v pripravljalnem ciklusu. Njihovi nasprotniki so bili Grki, ki so uvodoma prejeli štiri točke čete Jureta Zdovca, nato pa prevzeli pobudo. Dosegli so kar 13 zaporednih košev, tako, da so morali Goran Dragić in druščina že zelo zgodaj začeti z lovljenjem uglednega tekmeca. Ob izteku prve četrtine je bila prednost tekmeca s Peloponeza 13 točk (12:25). A nadaljevanje bilo za Slovence nekoliko bolj obetavno, Slovenci so zaigrali bolje v obrambi, a v napadu so imeli še naprej težave, tako, da je lahko tekmec povsem mirno nadzoroval potek dvoboja in na odmor odšel s prednostjo osmih košev (38:30).

Domen Lorbek
Domen Lorbek FOTO: Damjan Žibert

A v nadaljevanju je uspelo Slovencem prestaviti v višjo prestavo, zaigrali so trdo v obrambi in bolj odločno v napadu, tekmeca pa pri 42:40 praktično ujeli in imeli še nekaj priložnosti doseglo lahkega koša. Od takrat naprej pa so Kostas Papanikolaou in druščina 10 košev, Slovenci pa le dva in razlika je spet močno narasla. In tudi v zadnji četrtini se razmerje moči na parketu ni spremenilo. Grki so se igrali, Slovenci pa so jih neuspešno lovili. Če je po trojki Jureta Balažiča kazalo, da lahko tekmeca še ujamejo (Grki so vodili z 72:66), je nasprotnik hitro vrnil z isto mero.

Slovenci tako v zadnjih trenutkih dvoboja niso uspeli resneje ogroziti njihove zmage in vknjižili prvi poraz na turnirju (79:71).