Maribor, 24. 08. 2016 20.53 |

Slovenska košarkarska reprezentanca je v Mariboru v dvorani Tabor odigrali pripravljalni obračun, kjer ji je na sproti stala reprezentanca Makedonije. Varovanci Igorja Kokoškova so tudi na sedmem pripravljalnem obračunu pred kvalifikacijami ostali neporaženi. Makedonci so padli z izidom 82:67.

Košarkarji Slovenije so teden dni pred uvodno tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2017 odigrali predzadnjo pripravljalno tekmo. V dvorani Tabor so premagali izbrano vrsto Makedonije s 82:67. Slovenija v pripravah ostaja neporažena. Odigrala je sedem tekem in jih dobila s povprečno 17,2 točkami razlike. Ugnala je Portugalsko, Belgijo, Avstrijo, Poljsko, Islandijo, Veliko Britanijo ter Makedonijo, od 31. avgusta do 17. septembra pa jo v kvalifikacijah čakajo še po dvakrat obračuni s Kosovom, Ukrajino ter Bolgarijo.

Varovanci selektorja Igorja Kokoškova so se z Makedonijo v dvorani Tabor pomerili dvakrat z dveh dneh. V torek so igrali za zaprtimi vrati - makedonski mediji so poročali o zmagi Slovenije s 84:68 -, tokrat pa skoraj polna dvorana Tabor videla solidno predstavo Slovenije in novo zanesljivo zmago. Do zadnje četrtine je bila tekma kolikor toliko izenačena, nato pa je udarna postava vendarle naredila razliko. V 33. minuti je bilo zgolj 62:56, v 36. je razlika narasla na 72:59, po še nekaj koših iz hitrih protinapadov pa je prednost Slovenije slabi dve minuti pred koncem poskočila na 82:65. Nosilci igre so bili tokrat Klemen Prepelič z 18 točkami in šestimi skoki, Edo Murić, ki je zbral 17 točk in 6 skokov, ter brata Dragić. Goran je imel dvanajst točk in devet podaj, njegov mlajši brat Zoran pa je zbral trinajst točk.