Slovenija gladko na EP: Goran Dragić in soigralci skozi kvalifikacije brez poraza

Kijev, 17. 09. 2016 16.22 |

Slovenska košarkarska reprezentanca je zmagovito zaključila kvalifikacije za nastop na evropskem prvenstvu leta 2017. Slovenci so v Kijevu premagali Ukrajino (69:80) in dosegli šesto zaporedno zmago, zasedli prvo mesto v skupini in se brez poraza uvrstili na Eurobasket 2017.

Slovenija je še drugič v kvalifikacijh premagala Ukrajino.
Slovenija je še drugič v kvalifikacijh premagala Ukrajino. FOTO: Damjan Žibert

Slovenski košarkarji so si že pred zadnjo tekmo kvalifikacij zagotovili nastop na Eurobasketu prihodnje leto, tekma z Ukrajino je pomenil le dvoboj za prvo mesto v skupini E, ki prinaša boljšo izhodišče pri žrebu skupin.Selektor Igor Kokoškov je pred zadnjo tekmo kvalifikacij ostal brez Jake Blažiča, ki je podobno kot Zoran Dragić nekaj dni pred tem zapustil izbrano vrsto in se pridružil klubskim pripravam.

Prva peterka Goran Dragić, Klemen Prepelič, Edo Murić, Vlatko Čančar in Gašper Vidmar je slabo začela tekmo, a so nato ujeli ritem. Na izenačenem dvoboju v Kijevu so bili Slovenci v rahli rezultatski prednosti, ob polčasu je bilo 36:42 za Slovenijo. V drugem polčasu so Ukrajinci vseskozi pretili, a so kapetan Goran Dragić in soigralci zrelo odigrali končnico tekme in slavili za 11 točk (69:80). Najboljši strelec je bil Dragić z 22 točkami, Klemen Prepelić in Alen Omić sta dosegla po 15 točk.

Slovenija je sicer ena izmed petih reprezentanc, ki v kvalifikacijah že zagotovila nastop na EP. Slovenci so po dvakrat premagali Bolgarijo, Kosovo in Ukrajino, tako da bodo konec avgusta in septembra prihodnje leto trinajstič v nizu udeleženci Eurobasketa, ki bo v Izraelu, Romuniji, Turčiji ter na Finskem.

Ukrajina ‒ Slovenija 69:80 (15:17, 42:36, 53:55).