Po Kanadi padla še Gruzija

Murska Sobota, 25. 07. 2014 21.08 |

Slovenska košarkarska reprezentanca se je tudi na drugi pripravljalni tekmi veselila zmage. Tokrat je bila četa Jureta Zdovca v Murski Soboti uspešnejša od Gruzijcev. Gostitelji mednarodnega turnirja so zmagali s 95:68

Slovensko košarkarsko reprezentanco je po zmagi nad Kanado (92:80), čakal še drugi dvoboj v sklopu mednarodnega turnirja. V Murski Soboti so gostili neugodne Gruzijce. Selektor Jure Zdovc je pred dvobojem poskrbel za nekaj sprememb v ekipi, počitek namenil Zoranu Dragiću, po vodstvu Slovencev s 4:0 pa so ritem narekovali gostje. Povedli so s 5:4, vodili še z 10:7, nato pa so Slovenci zagospodarili na domačem parketu, imeli vse do konca prvega dela pobudo in uvodno četrtino dobili s 23:17.

Slovenski košarkarji so vknjižili še drugo zmago.
Slovenski košarkarji so vknjižili še drugo zmago. FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju se je Zdovčeva četa sprostila, zaigrala trdo v obrambi in raznovrstno v napadu in spravljala v obup tekmeca. V desetih minutah nadaljevanja so jim namreč dovolili vsega dve točki, pri čemer so jih dosegli kar 21 in razlika je pred nadaljevanjem narasla na kar 25 točk. Na obraz selektorja se je prikradel nasmeh, razveselili pa so ga tudi najmlajši člani zasedbe, ki so izkoristili ponujene minute.V drugem polčasu so bolje zaigrali tudi izbranci Igorja Kokoškova, ki so se na vse pretege trudili znižati zaostanek za Slovenci.

Z nekoliko boljšo igro v obrambi in predvsem natančnimi meti v napadu so vseskozi držali priključek in Slovencem niso dopuščali, da bi še povišali prednost, ob koncu pa je bila ta še nekoliko višja kot po 20-ih minutah čiste igre. Slovenci so namreč vodili za 27 točk (71:44). Gruzijci so se v sklepnem delu dvoboja vendarle nekoliko prebudili, po številnih menjavah Zdovca prišli do 20-ih točk zaostanka (84:64), a bliže ni šlo. Klemen Prepelić in druščina so odigrali zbrano in se ob koncu veselili zmage s 95:68. Pri Slovencih je bil s 23-imi točkami najbolj razpoložen Jure Balažič.