Zoran Dragić: Poraz proti B ekipi Rusije nam je dal misliti

Luojang, 01. 08. 2014 11.24 |

Slovenski košarkarji so na Stankovićevem pokalu prišli do prve zmage. V kitajskem Loujangu so prepričljivo z 79:58 ugnali izbrano vrsto Angole. Najboljša strelca tekme sta bila Zoran Dragić in Edo Murić s po 19 točkami.

Zoran Dragić je bil nerešljiva uganka za obrambo Angole.
Zoran Dragić je bil nerešljiva uganka za obrambo Angole. FOTO: Damjan Žibert
Varovanci Jureta Zdovca so proti Angoli prikazali precej boljšo igro kot dan prej proti Rusiji in že na samem začetku zlomili odpor nasprotnikov. 'Junaki' so od prvega sodniškega meta igrali agresivno v obrambi, kar jim je v napadu omogočalo hitre akcije in odprte mete. Hitro so povedli s 14:2, v nadaljevanju pa je prednost zgolj še naraščala. Po zadetem prostem metu Jake Klobučarja je Slovenija prvič na tekmi povedal za 20 točk (40:20), najvišja prednost v prvem polčasu pa je znašala kar 29 točk. S hitrimi prodori je blestel Zoran Dragić, ki je v prvih 20 minutah dosegel 14 točk. Slovenski košarkarji so z agresivno obrambo prisilili Angolce, da so kar 14-krat izgubili žogo že v prvem delu, medtem ko je Zdovčeva četa zapravila zgolj dve žogi.

V nadaljevanju je naša reprezentanca brez večjih težav držala visoko prednost, po dveh zadetih prostih metih Mihe Zupana v 28. minuti pa prvič prišla tudi do prednosti 30 točk. Pred zadnjimi 10 minutami je prednost znašala 28 točk. V zadnji četrtini so Slovenci nekoliko stopili s plina in pustili Angolcem, da so omilili poraz. Ko je prednost padla na 'zgolj' 19 točk je Zdovc hitro poklical minuto odmora, da bi prebudil svoje varovance. Slovenskemu selektorju je to delno uspelo, končna razlika pa je znašala 21 točk. Najboljša strelca proti Angoli, s katero se bodo 'junaki' pomerili tudi na svetovnem prvenstvu, sta bila Zoran Dragić in Edo Murić, ki sta vsak prispevala po 19 točk. se bodo v zadnjem krogu pomerili z gostitelji turnirja Kitajci.

Slovenski selektor Jure Zdovc
Slovenski selektor Jure Zdovc FOTO: Damjan Žibert

Izjavi po tekmi:

Jure Zdovc: "Prvi polčas je bil dober, obramba na nivoju z nekaj napakami, ki se ponavljajo. Vodili smo 30 točk, a če se napake ponavljajo, je treba nanje opozoriti. Priložnost v igri sem dal vsem, saj časa za trening ni, želim ohraniti igralce v ritmu. Na srečo smo to lahko naredili, igralci niso dopuščali nasprotniku dihati in s tega stališča moram biti zadovoljen."

Zoran Dragić: "Včeraj smo izgubili tekmo proti B reprezentanci Rusije, kar nam je dalo misliti, danes pa smo pokazali svoj pravi obraz in česa smo zmožni. Nikogar ne smemo podcenjevati, igrati moramo obrambo in upam, da bomo tudi jutri pokazali enako. Danes smo bili vsi motivirani, pripravljeni na nasprotnika, prikazali dobro obrambo, tekli v napad in odprli igro, kot si samo želimo."

Slovenija – Angola 79:58 (21:11, 28:11, 12:11, 18:25)
Z. Dragić in Murić po 19, Balažič 9; Gomes 15, Santos 9.