Slovenke suverene, najboljša strelka Eva Lisec z 20 točkami

Kranjska Gora, 24. 05. 2017 15.08 |

Slovenske košarkarice so na svoji tretji (tokrat zaprti) prijateljski tekmi v sklopu priprav na EP vknjižile še tretjo zmago. Varovanke Damirja Grgića so bile prepričljivo boljše od Turčije (63:40), s katero se bodo znova pomerile v petek v Trbovljah. V soboto na Ježico prihajajo Poljakinje.

Selektor ženske članske izbrane vrste Damir Grgić ima dovolj razlogov za zadovoljstvo, saj njegove izbranke ne popuščajo. Tudi na tretji prijateljski tekmi – tokrat zaprtega tipa – so prikazale všečno igro in že v prvi četrtini popolnoma nadigrale nebogljeno turško reprezentanco, ki je v uvodnih 10 minutah zmogla vsega 2 točki, medtem ko so jih naše košarkarice na drugi strani dosegle 19. Končni izid 63:40 zgovorno priča o tokratnem razmerju moči, čeprav reprezentanci nista nastopili v najmočnejših postavah.

Slovenske košarkarice nadaljujejo z odličnimi igrami.