Slovenski košarkarji so zmagovalci koprskega turnirja

Koper, 23. 08. 2015 20.52 |

Na zadnji tekmi mednarodnega prijateljskega košarkarskega turnirja Adecco v Kopru sta se za prvo mesto pomerili reprezentanci Slovenije in Italije. Slovenski košarkarji so zmagali s in osvojili turnirsko zmago. Uroš Slokar je bil prvi strelec Slovencev s 15 točkami.

Zadnje dejanje košarkarskega pokala Adecco v koprski Bonifiki je bila tekma reprezentanc Italije in Slovenije. Sosedski dvoboj je odločal o skupnem zmagovalcu turnirja, čeprav je bila Slovenija v manjši prednosti, saj je dobila obe prejšnji tekmi (Ukrajina, Finska), Italija pa je eno tekmo izgubila, eno pa zmagala.

Poimensko zelo kvalitetna italijanska zasedba s kar nekaj NBA igralci (Belinelli, Bargnani, do nedavnega tudi Datome) je dobila prvo četrtino za točko (20:19), v drugi četrtini pa so svoj pohod začeli varovanci Jureta Zdovca in naredili delni izid 19:9 in dobili polčas z devetimi točkami prednosti (39:29). Najboljši strelec je bil Klemen Prepelič (6 točk), Slovenci so dobili skok (21:18), pri gostih je Marco Belinelli prispeval devet točk, Italijani pa so bili slabi v metu za tri točke (1/8).

Drugi polčas so bolje začeli italijanski košarkarji, dobil tretjo četrtino z izidom 22:15 in Slovenci so vodili le še za dve točki (53:51). Tekma je bila zelo borbena in tudi nervozna, sodniki so imeli polne roke dela. V zadnji četrtini je bil izid tesen, do manjše prednosti so slabe tri minute pred koncem prišli gostitelji (69:59) po delnem izidu 11:0 in so imeli deset točk prednosti.

Italijani so se minuto pred koncem približali na šest točk zaostanka, a je njihovo usodo zapečatil Uroš Slokar s trojko 24 sekund pred koncem (76:67), kar je bil tudi končni izid. Prvi strelec Slovenije je bil Slokar s 15 točkami, zbral je že šest skokov,  Prepelič jih je dodal dvanajst. Pri Italiji sta Belinelli in Hackett zbrala po 16 točk.