Ljubljana, 27. 08. 2015 20.31 |

Nekaj dni pred začetkom EP je košarkarska reprezentanca odigrala predzadnjo pripravljalno tekmo. Pred skoraj polnimi tribunami v dvorani Stožice je izgubila s Srbijo s 70:79. Za Slovenijo je to tretji poraz v pripravah za EP, za Srbijo pa osma zmaga v devetih nastopih.

Slovenski košarkarji niso tako navdušili kot prejšnji konec tedna v Kopru, ko so z borbeno igro med drugimi premagali tudi močno vrsto Italije. V tekmo proti aktualnim svetovnim podprvakom so vstopili preveč medlo in plaho, brez prave agresivnosti in borbenosti v obrambi, kar so spretni in hitro igralci Srbije kaznovali s številnimi lahkimi koši. Srbija je vodila vseh štirideset minut, le dvakrat je bil rezultat izenačen; takoj na začetku tekme in nato v 28. minuti po obdobju najboljše igre Slovenije. Žal je bilo teh sedem oziroma osem minut premalo, da bi lahko izbranci Jureta Zdovca ogrozili zmago Srbije. Ko je ta od izenačenja in minute odmora trenerja Aleksandra Đorđevića zaigrala bolj agresivno, je njena prednost na semaforju hitro narasla. Na začetku zadnje četrtine je bilo 61:49. V zaključku so se Slovenci sicer približali na 67:73, vendar zmage gostom realno niso mogli ogroziti. Po treh uspehih na turnirju Adecco je tokratni poraz vnovičen dokaz, da lahko Slovenija zmaguje le z maksimalno angažiranostjo in borbenostjo od prve do zadnje minute.

Srbija je bila za Slovenijo dober test pred EP.
Srbija je bila za Slovenijo dober test pred EP. FOTO: Damjan Žibert

Hkrati pa seveda potrebuje vsej enega ali dva razpoložena igralca v napadu. Tudi tokrat sta izstopala le Alen Omić in Zoran Dragić; prvi je dosegel 15 točk ob metu iz igre 6:7, mlajši od bratov Dragić pa zadel štiri trojke iz šestih poskusov in vknjižil 14 točk. V prvem polčasu je parket zaradi poškodbe gležnja zapustil Uroš Slokar. Z zdravnikom reprezentance Marko Macuro je med odmorom odšel na rentgensko slikanje. Kot je po tekmi povedal Macura, gre za njegov prvi zvin desnega gležnja, zato Slokar ne po odpotoval v Banja Luko, ampak bo v Ljubljani opravil še magnetno resonanco. Po mnenju zdravnika njegov nastop na evropskem prvenstvu ni pod vprašajem. "Na trenutke smo igrali dobro, imeli pa smo precej smole s poškodbo Uroša Slokarja, ki je v tem trenutku morda celo naš najboljši igralec. To nas je vrglo iz ritma. Fantom sem v slačilnici povedal, da če zaustavimo njihovo hitro igro, imamo možnosti za zmago, ampak je nismo. Srbi so dosegli preveč lahkih košev. Mi smo na drugi strani sicer zadeli, a to ni pomagalo. Doživeli smo poraz, a Srbija je ena od najboljših reprezentanc v Evropi. Če želiš tako tekmo dobiti, moraš pokazati nekaj več. Premalo smo se borili. Še vedno se nam ponavljajo iste napake, pri tranziciji se preveč zaletavamo. Nekaj je bilo tudi lepih akcij in žoga je na trenutke dobro krožila. Imamo še eno tekmo v Banjaluki, upam pa, da bodo sodniki sodili korektno," je bil po tekmi v skoraj polnih Stožicah izčrpen selektor Zdovc.

Slovenija - Srbija 70:79 (20:22, 13:18, 16:16, 21:23)