Tajfun slavil na prvi tekmi v regionalni ligi

Celje, 02. 10. 2015 18.17 |

Košarkarji Tajfuna iz Šentjurja so odigrali zgodovinsko prvo tekmo v regionalni ligi. Aktualni slovenski košarkarski prvaki so v celjski dvorani Golovec premagali še enega novinca v ligi črnogorsko Sutjesko iz Nikšića (71:68).

Košarkarji Tajfuna so odigrali prvo tekmo v tem mednarodnem tekmovanju. Državni in superpokalni prvaki pa so se na uvodu, čeprav so bili gostitelji, še niso počutili povsem domače, saj bodo tekme te lige igrali v celjski dvorani Golovec. Slovenske nastope v novo sezono lige Aba sta sicer s polovičnim uspehom že začela Union Olimpija in Krka, Ljubljančani so premagali MZT Skopje, Novomeščani pa klonili pri Budućnosti. Prvi Tajfunov tekmec je bila črnogorska ekipa iz Nikšića, ki je prav tako novinec v ligi Aba. Na koncu je po številnih nihanjih in menjavah v vodstvu slavila slovenska zasedba in tako novo tekmovanje začela z zmago. Začetek je pripadel Črnogorcem, a se je Tajfun hitro vrnil. Sandi Čebular je poskrbel za vodstvo še v prvem delu, ki pa je pripadel gostom. Ti so vodstvo ohranili tudi v nadaljevanju, prišli že na +10, polčas pa dobili za osem. A košarkarji Tajfuna se niso predali. Zelo razpoložen je bil kapetan Dragiša Drobnjak, ki je tekmo končal pri 14 točkah, je zadeval v pravih trenutkih. Za začetek dve zaporedni trojki, ki sta spremenili izid v 37:38, pomagal pa je še Tomaž Bolčina in na semaforju je bilo hitro 46:40.

Dejan Mihevc je "pozdravil" prvo zmago Tajfuna v regionalni košarkarski ligi.
Dejan Mihevc je "pozdravil" prvo zmago Tajfuna v regionalni košarkarski ligi. FOTO: Damjan Žibert

Toda tudi Sutjeska se je še enkrat vrnila. Pred zadnjimi desetimi minutami je bilo tako 51:53, po začetnem vodstvu Šentjurčanov v zadnji četrtini pa je o zmagi odločala končnica. Ceola Clark in Drobnjak sta imela mirne roke pri prostih metih za 69:65 - Tajfun je sicer v tej prvini imel popolno statistiko 19:19, obupani poskusi gostov, ki so v zadnjih sekundah lovili tri točke zaostanka s trojkami, pa so bili neuspešni.

Pri domačih sta ob Drobnjaku izstopala še Clark z 12 točkami in Čebular s 13, najboljši strelec gostov je bil z 20 Nemanja Vranješ. V naslednjem krogu bodo Šentjurčani v nedeljo gostovali pri zagrebški Ciboni.