Šentjurčani v Beogradu v igri za zmago vse do zaključne sirene

Beograd, 20. 11. 2015 18.52 |

Košarkarji Partizana so v 11. krogu lige Aba premagali Tajfun z 89:85. Čeprav položaj na lestvici ne kaže njihove kakovosti, pa se Šentjurčani v srbsko prestolnico niso podali z belo zastavo in bili v igri za zmago vse do zaključne sirene.

Le dva dneva po zahtevnem gostovanju na Češkem v okviru pokala Fiba pri moštvu Nymburka so se varovanci Dejana Mihevca pomerili z beograjskim Partizanom v hali Pionir. Srbska ekipa je imela pred sezono kar nekaj težav, med drugim tudi glede sestave ekipe. V zadnjem času pa so te težave uredili in ekipo okrepili. Čeprav položaj na lestvici ne kaže njihove kakovosti, pa se Šentjurčani v srbsko prestolnico niso podali z belo zastavo. Partizan je slovenske prvake pričakal brez poškodovanih Eda Murića in Mihajla Andrića, proti ekipi s takšno tradicijo in takšnim ugledom pa so gostje odločno zaigrali od prve minute in se ob polčasu veselili prednosti. Ta je po prvi polovici tekme, kjer je s kar 18 točkami blestel Sandi Čebular, znašala tri točke, a se je tekma takoj po premoru začela lomiti. Prednost je hitro skopnela, gostitelji so v 25. minuti povedli z 48:47. Ekipi sta se nato vse do konca izmenjavali v vodstvu, rahlo prednost pa so več časa imeli Šentjurčani.

Dejan Mihevc
Dejan Mihevc FOTO: Damjan Žibert

Aleksandar Cvetković je tri minute pred koncem s trojko domače popeljal do vodstva s 77:74, a z metom za tri se je v zadnjih sekundah tekme kar dvakrat znova prebudil odlični Čebular, s čimer je bil izid 23 sekund pred koncem tako 85:84. A v napetem izvajanju prostih metov so bili bolj zbrani domači, tako da je zmaga ostala v Beogradu, Tajfun pa še naprej ostaja brez prve v gosteh. S 17 točkami je bil pri gostiteljih najboljši Kevin Jones, Čebular jih je za Tajfun dosegel kar 29.