Tajfun v Celju premagal Pipanovo MZT Skopje

Celje, 29. 11. 2015 22.16 |

Košarkarji Tajfuna so v 12. krogu lige Aba doma premagali MZT Skopje z 68:62 (17:15, 31:32, 49:42).

Dejan Mihevc, trener Tajfuna, je v obračunu slovenskih trenerjev ugnal Aleša Pipana. FOTO: Damjan Žibert

Aktualni slovenski državni prvaki so v dvorani Golovec v Celju gostili najboljšo makedonsko ekipo zadnjih let MZT Skopje, ki jo vodi nekdanji slovenski selektor Aleš Pipan. Obe ekipi sta imeli pred tekmo po štiri zmage in sedem porazov, vanjo pa so bolje krenili domači košarkarji, ki so s točkama Dragiše Drobnjaka povedli z 9:2, gostje pa so v 8. minuti, po dveh zadetih prostih metih od treh Marka Ljubičića prvič na tekmi povedli s 13:12.

Z uspešnim metom Stanka Šebića so ob prvi četrtini z dvema točkama naskoka vodili domači košarkarji. V 14. minuti tekmi so Šentjurčani gostom pobegnili na šest točk (25:19), toda v zadnjih petih minutah prvega polčasa so dosegli le še štiri točke. Makedonski prvaki so njihov strelski post izkoristili ter s košem Duška Bunića na odmor odšli s točko prednosti, kar je bilo tudi njihovo zadnje vodstvo na tekmi.

Drugi polčas se je začel po željah domače ekipe, ki so še popravili igro v obrambi, prevladovali so tudi v skoku ter bili bolj nevarni v napadu. Še zlasti Domen Bratož in Tomaž Bolčina, Sandi Čebular pa je Tajfunu prinesel devet točk naskoka (47:38). Ekipa iz Skopja se je še dvakrat vrnila v igro. Prvič s trojko Lukovića, ko so se v 34. minuti Šentjurčanom približali na točko zaostanka (53:54). Z dobro igro v obrambi, v napadu pa sta bila uspešna Emir Zimić in s trojko Aleksandar Ponjavić, je Tajfun tri minute pred koncem tekme sicer pobegnil za šest točk (59:53), a so gostje vrnili z isto mero. Toda do preobrata ni prišlo, v veliki meri je bil zato zaslužen Bolčina, ki je bil z 19 točkami tudi najbolj učinkovit igralec tekme.