Trojni dvojček Westbrooka premalo za zmago

New York, 21. 11. 2016 08.03 |

Košarkarji New Yorka se v dvorani Madison Square Garden počutijo zelo domače. Proti Atlanti, ki je do te tekme izgubila le dvakrat v enajstih poskusih, so zabeležili četrto zmago v nizu in se prebili do izkupička 5-7. Saša Vujačić je soigralce spremljal s tribune.

V odsotnosti Joakima Noaha (povišana telesna temperatura) je Carmelo Anthony prišel do osebnega rekorda sezone (31 točk), Kristaps Porzingis pa je dosegel 19 točk in ujel enajst odbitih žog. Po 14 točk sta prispevala še Derrick Rose in Courtney Lee, ključ do uspeha New Yorka pa je bila že prva četrtina, v kateri so si Knicks priigrali 13 točk prednosti, ki jih do konca niso izpustili iz rok. Naslednji tekmec New Yorka Portland je bil na obisku pri sosednjem Brooklynu in zmagal prvič na zadnjih štirih tekmah. C.J. McCollum je dosegel 33 točk za Trail Blazers, 19 jih je dodal Evan Turner, 18 pa Damian Lillard. Portland je odigral tekmo sezone, saj je zadel kar 15 trojk in imel 57 odstotni met iz igre.

Russell Westbrook
Russell Westbrook FOTO: AP

Zmago večera je zabeležila Indiana, ki je po podaljšku premagala Oklahomo s 115:111. Junak je bil Jeff Teague, ki je dosegel 30 točk, od tega osem v podaljšku. Oklahomi tako ni pomagal niti trojni dvojček Russella Westbrooka, ki je zbral 31 točk, 15 podaj in 11 skokov ter dve sekundi pred iztekom rednega dela zadel trojka za izenačenje na 103. Za Indiano (7-7), ki je nastopila brez svojega prvega strelca Paula Georga (gleženj), je Thaddeus Young dodal 20 točk in 11 skokov, Glenn Robinson III pa se je izkazal s 16 točkami in 11 skoki.

Strelski dosežek večera je pripadel košarkarju Chicaga Jimmyju Butlerju, ki je ob zmagi proti Los Angeles Lakers dosegel 40 točk.

New York Knicks - Atlanta Hawks              104:94
Brooklyn Nets - Portland Trail Blazers       109:129
Oklahoma City Thunder - Indiana Pacers       111:115 podaljšek
Sacramento Kings - Toronto Raptors           102:99
Denver Nuggets - Utah Jazz                   105:91
Los Angeles Lakers - Chicago Bulls           110:118