Dragić odigral najboljšo tekmo v novi sezoni, a Miami vseeno ob zmago

Miami, 31. 10. 2016 07.56 |

Moštvo Miami Heat je v košarkarski ligi NBA doživelo še drugi poraz v novi sezoni. Miami je znova izgubil na domačem parketu z 99:106 proti San Antonio Spurs. Slovenski organizator igre Goran Dragić je bil drugi strelec floridske vročice. Vpisal je 25 točk, največ v tej sezoni, pet podaj in tri skoke.

Goran Dragić je odigral 34 minut, ob metu iz igre 9-17 ter metu za tri 3-7. Hassan Whiteside je vpisal 27 točk in 15 skokov, Justise Winslow (18) in Tyler Johnson (12) s klopi sta bila še dva košarkarja Miamija z dvomestno številko točk. Miami je v drugi četrtini zaostajal že za 16 točk, a je po odmoru tudi po Dragićevi zaslugi nadoknadil zaostanek ter se povsem približal (63:64), v zadnji četrtini je Miami celo izenačil (79:79) ter z Dragićevim košem nekaj več kot šest minut pred koncem povedel za točko za kratko vodstvo (87:86). Miami je znova izenačil pet minut pred koncem s košem Whitesida (91:91), a so proti koncu gostje odgovorili ter še petič po vrsti premagali floridski kolektiv. Pri San Antoniu je bil najbolj razigran Kawhi Leonard s 27 točkami. Leonard je ključnih 14 točk dosegel v zadnjih sedmih minutah obračuna za še četrto zaporedno zmago ostrog. Pau Gasol je vpisal 20 točk in 11 skokov, rezervist Patty Mills pa je s klopi dodal 18 točk. Rezervna klop San Antonia je sicer dobila dvoboj z rezervisti Miamija s kar 43-14. "Zadeli so nekaj težkih metov. Vseeno imam občutek, da smo se dobro branili," je imel v izjavi za ameriške medije po tekmi nekoliko mešane občutke Dragić, ki je postavil dosežek sezone. "Lahko izrazim samo spoštovanje, saj je bil pravi užitek spremljati, kako San Antonio najde načine, da je v prednosti, da je inventiven v napadu in neverjetno učinkovit," je ostroge pohvalil trener Miamija Erik Spoelstra.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: AP

Miami naslednja tekma čaka v torek, ko bodo gostili Sacramento Kings. Bolj zadovoljen je lahko drugi Slovenec v ligi NBA Beno Udrih, ki je kot novopečeni član moštva Detroit Pistons sodeloval pri domači zmagi z 98:83 proti Milwaukee Bucks. Udrih je na parketu preživel 17 minut ter vpisal šest točk (met iz igre 3-5), šest podaj in tri skoke. Prvi igralec tekme je bil Andre Drummond, ki je za domače dosegel 20 točk in 23 skokov. Kentavious Caldwell-Pope se je ustavil pri 21 točkah. Detroit bo v torek gostil New York Knicks. Junak košarkarskega večera pa je bil Russell Westbrook, ki je po izjemnem strelskem dosežku, ko je zbral 51 točk, poskrbel za novo predstavo za učbenike košarke. Ekipa Oklahoma City Thunder je s 113:96 premagala Los Angeles Lakers, Westbrook pa je prispeval 33 točk, 16 podaj in 12 skokov, tako imenovani trojni dvojček. Kot so izvrtali statistiki lige NBA, je le še trem igralcem v zgodovini najelitnejše ameriške profesionalne klubske košarke na dveh izmed prvih treh tekem sezone uspelo doseči trojni dvojček. To so bili Magic Johnson, Jerry Lucas in Oscar Robertson. Westbrook ima po treh tekmah nove sezone povprečje 38,7 točke, 12,3 skoka in 11,7 podaje na tekmo.

Miami Heat - San Antonio Spurs                 99:106
Detroit Pistons - Milwaukee Bucks              98:83
Los Angeles Clippers - Utah Jazz               88:75
Phoenix Suns - Golden State Warriors          100:106
Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers    113:96
Memphis Grizzlies - Washington Wizards        112:103
Houston Rockets - Dallas Mavericks             93:92