Berlin, 15. 05. 2016 22.36 |

V finalu letošnje košarkarske Evrolige sta se sredi Berlina pomerila CSKA iz Moskve in Fenerbahče. V napeti tekmi so slavili in do lovorike prišli Moskovčani, ki so po podaljšku s 101:96 premagali Turke. Za CSKA je to sedmi naslov, med tem ko bo Fenerbahče na svojega prvega moral še počakati.

Miloš Teodosić je končno postal prvak Evrolige.
Miloš Teodosić je končno postal prvak Evrolige. FOTO: Reuters
CSKA je imel še nekaj minut pred koncem na videz neulovljiv naskok, potem ko so Rusi ob polčasu vodili za + 20 (50:30). A so se Turki na koncu povsem približali, zmanjšali le na šest točk zaostanka (73:79) in poskrbeli za razburljivo končnico. V tej so Turki še ujeli tekmece, po neodločenem izidu v zadnji minuti imeli celo priložnost za zmago, a je šla tekma po 83:83 v podaljšek. Tam pa so Rusi vendarle potrdili tisto, kar so gradili večino tekme, se odlepili na 96:90 in nato v končnici s prostimi meti poskrbeli za zmago.

Lokomotiv osvojil bron
Košarkarji ruske ekipe Lokomotiv Kuban so osvojili tretje mesto na zaključnem turnirju evrolige v Berlinu. V malem finalu poraženih ekip petkovih polfinalnih obračunov so premagali špansko Kutkxo Laboral slovenskega reprezentanta Jake Blažiča s 85:75.

V tekmi za tretje mesto je Blažič za svojo ekipo dosegel osem točk, na parketu je preživel 20 minut. Pri Baskih je s 25 točkami izstopal Darius Adams, več kot deset (13) pa jih je dosegel le še Davis Bertans. Zmagovalcu so imeli več razpoloženih in strelsko enakovrednih igralcev. Malcolm Delaney in Ryan Broekhoff sta s po 21 točkami najbolj polnila koš tekmecev, trije, Chris Singleston, Victor Claver in Matt Janning, pa so tekmo končali pri desetih.

Željko Obradović bo na svoj deveti naslov moral še počakati vsaj do naslednje sezone. FOTO: Reuters