Udrih in druščina previsoka ovira za bojevnike

Memphis, 10. 05. 2015 08.23 |

Košarkarji NBA moštva Memphis Grizzlies so na tretji tekmi drugega kroga končnice še drugič premagali Golden State Warriors (99:89). Slovenski branilec Beno Udrih je k zmagi prispeval 7 točk.

Košarkarska stroka je napovedovala, da zasedba Golden State Warriors še ni rekla zadnje v letošnji sezoni lige NBA, a po treh obračunih konferenčnega polfinala je vse bolj jasno, da so naleteli na izjemno trd oreh. Memphis Grizzlies z Marcom Gasolom na čelu, jih je premagal še drugič in sedaj vodi z 2:1 v zmagah. Beno Udrih in druščina so dobili uvodno četrtino s 23:20, do polčasa pa si priigrali kar 16 točk naskoka (55:39).

Vince Carter
Vince Carter FOTO: Reuters

V nadaljevanju je tempo nekoliko padel, Stephen Curry in soigralci so se tekmecu skušali približati, pri čemer pa niso bili najbolj uspešni. Kljub vnovič razpoloenem Stephnu Curryju, ki je bil s 23 točkami tudi najboljši strelec moštva. Pri zmagovalcih – grizliji so bili boljši z 99:89 – jih je mlajši od bratov Gasol dosegel 22. Slovenski branilec Udrih je k zmagi v 16 minutah prispeval 7 točk.