Udrih in soigralci po zmagi v New Yorku že v končnici

New York, 24. 03. 2015 08.13 |

Ekipa Memphis Grizzlies je v košarkarski ligi NBA gostovala v New Yorku. Grizliji slovenskega košarkarja Bena Udriha so proti najslabši ekipi lige slavili s 103:82. Udrih je zbral po dve točki in skoka ter imel štiri podaje.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Reuters

Zach Randolph je za zmagovito ekipo prispeval 23 točk, Marc Gasol pa le dve manj in še osem skokov. Memphis je zmagal tretjič zapored, dosegel pa je jubilejno 50. zmago v sezoni, s katero si je že zagotovil peti zaporedni nastop v končnici. V zahodni konferenci zaostaja le za Golden Statom, ki ima sedem zmag več.

Zadnjo je zabeležil proti Washingtonu, ki ga je premagal kar 107:76. Po izenačenem prvem polčasu, so si odločilno prednost priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili z 29:8. Na začetku drugega polčasa so gostje zgrešili kar 15 metov zapored, s čimer so izgubili stik s tekmecem. Pri domačih je imelo vseh 14 igralcev spodobno "minutažo", a je le Stephen Curry presegel mejo 20 točk, na koncu jih je dosegel 24. V ekipo Golden Stata se je po odsotnosti vrnil Klay Thompson, vendar ni bil posebej strelsko razpoložen.

Povsem nasprotno pa velja za njegovega reprezentančnega kolega Jamesa Hardna, ki je svoj Houston popeljal do zmage nad Indiano (110:100). Harden je dosegel 44 točk, 19 v zadnji četrtini, kar 12 pa v zadnjih štirih minutah, ko se je tekma odločala. Indiana je izgubila že šestič zapored, tako ni več na mestih, ki zagotavljajo končnico. Na vzhodu za osmouvrščenim Bostonom zaostaja za eno zmago.

Celtics so namreč dobil ponedeljkovo tekmo, s 110:91 so v gosteh ugnali Brooklyn, s tem pa prekinili niz treh zaporednih porazov. Evan Turner je dosegel trojni dvojček, v statistiko je vpisal 19 točk, 12 asistenc in deset skokov, domačim, ki se prav tako borijo za osmo mesto na vzhodu, pa ni pomagalo 31 točk Brooka Lopeza. "Čeprav so do konca vse tekme pomembne, pa je bila ta še posebej. Igrali smo proti neposrednemu tekmecu, zato nam zmaga še toliko več pomeni. Upam, da bomo na taki ravni tudi v sredo proti Miamiju," je dejal trener Bostona Brad Stevens.

Indiana Pacers - Houston Rockets 100:110
Brooklyn Nets - Boston Celtics 91:110
New York Knicks - Memphis Grizzlies 82:103
Chicago Bulls - Charlotte Hornets 98:86
Utah Jazz - Minnesota Timberwolves 104:106 (podaljšek)
Golden State Warriors - Washington Wizards 107:76