Udrih razpoložen, Bucksi ne

Los Angeles, 16. 01. 2013 07.53 |

Košarkarji moštva NBA Milwaukee Bucks, pri katerih si kruh služi tudi slovenski branilec Beno Udrih, so morali na gostovanju v Los Angelesu priznati premoč ekipi LA Lakers (104:88). Športnik iz Šempetra v Savinjski dolini je dosegel 14 točk.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Reuters

Košarkarji moštva NBA Milwaukee Bucks pred gostovanjem v Los Angelesu niso veljali ravno za favorite, a po vseh skromnih predstavah Lakersov v letošnji sezoni njihova zmaga ne bi bila nobeno presenečenje. Gostitelji pa so tokrat, drugače od številnih letošnjih obračunov, odigrali zbrano od prve do zadnje minute. Na krilih Dwighta Howarda (31 točk, 16 skokov) in Kobeja Bryanta (31 točk) so tekmeca povsem dotolkli šele v zadnjih četrtini, ki so jo dobili s 25:15.

Pri gostih je bil ob porazu z 88:104 najbolj razpoložen Monta Ellis (17 točk), slovenski branilec Beno Udrih pa jih je v 26 minutah dosegel 14 in temu dodal še sedem podaj.

Los Angeles Lakers – Milwaukee Bucks 104:88
Philadelphia 76ers – New Orleans Hornets 99:111
Charlotte Bobcats – Indiana Pacers 76:103
Brooklyn Nets – Toronto Raptors 113:106
Houston Rockets – Los Angeles Clippers 109:117
Denver Nuggets – Portland Trail Blazers 115:111 (podaljšek)