Udrih upravičil zaupanje trenerja

Memphis, 15. 03. 2015 09.12 |

Ekipa Memphis Grizzlies je v košarkarski ligi NBA doma premagala Milwaukee Bucks s 96:83 in ostala na drugem mestu zahodnega dela lige. Slovenski košarkar Beno Udrih je igral v prvi peterki zmagovalcev in v dobrih 31 minutah zabeležil 14 točk, tri skoke in dve podaji.

Beno Udrih je priložnost za igro v začetni postavi dobil zaradi poškodbe Mika Conleyja ter tako kot ostala četverica začetne peterke dal dvomestno število točk. To je bilo možno tudi zato, ker je Courtney Lee veliko manj metal, kot na zadnjih šestih tekmah, ko je imel le 26-odstotno uspešnost. Tokrat je zbral 17 točk z metom 6:10 iz igre, Jeff Green in Zach Randolph sta dala po 15 točk, Marc Gasol pa 12 in po sedem skokov in podaj.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Reuters

Košarkarji Boston Celtics so po zmagi v Indiani, kjer so Pacers premagali s 93:89, naredili pomemben nov korak v boju za končnico. Tudi tu se se zmagovalci izkazali s kolektivno igro, saj je Tyler Zeller zbral 18 točk, po dve manj pa so zabeležili Avery Bradley, Brandon Bass in Jae Crowder.

Vodilna ekipe lige ostaja Golden State Warriors ki je dosegla novo visoko zmago; s 125:94 je doma premagala New York Knicks, Klay Thompson (27 točk) in Stephen Curry (25 točk in 11 podaj) sta bila najučinkovitejša igralca gostiteljev. Visoka zmaga je vse prej kot presenečenje, saj je bil Italijan Andrea Bargnani (18 točk) najboljši strelec gostov, ki so zadnji v ligi.

Igralci Washington Wizards so zaostajali že za 21 točk, nato pa dosegli tretjo zmago v nizu po slavju s 113:97 v dvoboju s Sacramentom Kings; John Wall je prišel do dvojnega dvojčka (31 točk, 12 podaj). Utah Jazz je z 88:95 za peto zaporedno zmago ugnal Detroit Pistons, ki je klonil že desetič v nizu. Košarkarji Brooklyn Nets pa so s 94:87 v v gosteh porazili Philadelpho 76ers in prekinili niz petih porazov.

Memphis Grizzlies - Milwaukee Bucks 96:83
Indiana Pacers - Boston Celtics 89:93
Washington Wizards - Sacramento Kings 113:97
Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets 87:94
Utah Jazz - Detroit Pistons 88:85
Golden State Warriors - New York Knicks 125:94