Orlando, 25. 03. 2017 07.51 |

Slovenski košarkar Beno Udrih je ob porazu njegovega Detroita v ligi NBA proti Orlandu s 87:115 v 12 minutah v svojo statistiko vpisal dva skoka in dve podaji. Zvezda večera pa je bil igralec Phoenixa Devin Booker, ki je ob porazu svojega moštva proti Bostonu s 120:130 dosegel neverjetnih 70 točk.

Devin Booker je svojemu izkupičku dodal še osem skokov, šest podaj in en blokiran met. Dvajsetletnik je postal šele šesti igralec v ligi NBA, ki je na eni tekmi dosegel 70 točk ali več, pred njim je to uspelo Wiltu Chamberlainu, Davidu Robinsonu, Davidu Thompsonu, Elginu Baylorju in Kobeju Bryantu. "To se ne zgodi pogosto, sploh pa ne proti tako dobri obrambni ekipi, kot je Boston. Gre za neko območje. Težko je razložiti. Bil sem že v njem, a ne tako uspešno," je po tekmi razlagal Booker na vprašanje, kako mu je uspelo doseči nevsakdanji strelski mejnik. Mladi član sonc je kar 28 točk prispeval v zadnji četrtini, v drugem polčasu jih je zbral 51. Pri Bostonu, ki je zmagal tretjič po vrsti, na tekmi pa je vodil tudi že za 26 točk, je 34 točk dosegel Isaiah Thomas.

Devin Booker
Devin Booker FOTO: AP
Orlandu se taktična sprememba trenerja Franka Vogla, ki se zanaša na nižje in hitrejše igralce, obrestuje, odlične igre pa kaže Elfrid Payton, ki je proti Detroitu dosegel 14 točk, 11 skokov in deset podaj. To je njegov četrti trojni dvojček na zadnjih desetih tekmah in sedmi v karieri. "To je bila naša najboljša zmaga sezone, naša najbolj kompletna tekma. Pomembno je, da se mladi fantje učijo igrati na pravi način, da najdemo kemijo med njimi za naslednjo sezono. Pomembno je, kako končamo sezono," je povedal Vogel. Slabše volje je bil trener Detroita Stan Van Gundy. Njegova ekipa v zadnjih tekmah kaže blede predstave, izgubila je tretjo zaporedno tekmo oziroma šestič na zadnjih sedmih tekmah, s porazi pa je vedno bolj oddaljena od končnice, za katero se bori tudi z Miamijem Gorana Dragića. Cleveland je s 112:105 premagal Charlotte, LeBron James je bil blizu trojnega dvojčka, na koncu se je moral zadovoljiti z 32 točkami, 11 podajami in devetimi skoki. Denver je bil s 125:117 boljši od Indiane, blestela sta Nikola Jokić s 30 točkami in 17 skoki ter Wilson Chandler s 24 točkami. James Harden je ob zmagi Houstona s 117:107 proti New Orleansu dosegel 38 točk in 17 podaj. To je bila njegova četrta zaporedna tekma, na kateri je dosegel več kot 30 točk in deset podaj.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: AP

Washington je bil s 129:108 boljši od Brooklyna, Philadelphia s 117:107 od Chicaga, Milwaukee je s 100:97 premagal Atlanto, Los Angeles Lakers so s 130:119 ugnali Minnesoto, Golden State pa s 114:100 Sacramento.

Orlando Magic - Detroit Pistons                115:87
Washington Wizards - Brooklyn Nets             129:108
Charlotte Hornets - Cleveland Cavaliers        105:112
Indiana Pacers - Denver Nuggets                117:125
Boston Celtics - Phoenix Suns                  130:120
Chicago Bulls - Philadelphia 76ers             107:117
Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks                100:97
Houston Rockets - New Orleans Pelicans         117:107