Udrihov Memphis zmagal, Dragićev Miami poražen doma

Miami, 01. 03. 2015 08.14 |

Ekipa Memphis Grizzlies je v ligi NBA v gosteh premagala Minnesoto Timberwolves s 101:97, za zmagovalce pa jeBeno Udrih v 13 minutah dosegel osem točk. Miami Heat je doma klonil v dvoboju z Atlanto Hawks z 91:93. Goran Dragić je zbral po šest točk in poda v petintridesetih minutah.

Gostje iz Atlante so doma pustili štiri igralce, od tega tri člane prve peterke. Vodilna ekipa vzhodnega dela lige pa je kljub temu slavila. Najboljši v vrstah zmagovalcev sta bila Paul Millsap (22 točk) in Nemec Dennis Schroder (16 točk, 10 podaj), Hassan Whiteside s 14 točkami in zanj rekordnimi 24 skoki ter Dwyane Wade z 22 točkami pa v vrstah Miamija. Vročica je kljub drugemu zaporednemu porazu z zgolj dvema točkama zaostanka ostala na sedmem mestu vzhodnega dela lige. V Dallasu so sicer v dvoboju z Mavericks s 104:94 zmagali igralci Brooklyn Nets, ki so mesto za Miamijem. Miami je zadnjo četrtino začel z enajstimi točkami zaostanka, v zadnji dosegel kar 39 točk, vendar so jih tekmeci 29. Devetnajst sekund pred koncem so slednji vodili za sedem točk (92:85), tudi dve trojki Luol Denga in Maria Chambersa nista bila dovolj za zmago Miamija, saj je vmes Millsap zadel enega od dveh prostih metov.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Reuters

Izenačen je bil tudi zaključek v Minnesoti, kjer je Španec Marc Gasol dosegel dvojni dvojček s 27 točkami in 11 skoki ter devet točk v nizu v zadnjih štirih minutah. Njegov soigralec Mike Conley (17 točk) je s trojko pol minute pred koncem po izenačenju na 95:95 goste povedel v vodstvo, 11 sekund pred koncem pa je zadel še oba prosta meta za prednost treh točk. Tonny Allen je po neuspešnem napadu nato s prostega meta postavil končni izid. S tem je Memphis končal naporen teden s tremi zmagami in porazoma proti ekipama Clippers in Kings. Novinec Andrew Wiggins (25) je bil najučinkovitejši igralec zadnjeuvrščene ekipe zahodnega dela lige; Memphis je drugi.

Branilci naslova San Antonio Spurs so s 101:74 visoko odpravili Phoenix Suns. Sonca so v prvem polčasu dosegla le 24 točk, kar je najmanj v zgodovini kluba. San Antonio pa je po slabem začetku sezone sedaj vse višje in je trenutno sedmo moštvo zahoda.

Miami Heat - Atlanta Hawks 91:93
Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies 97:101
Dallas Mavericks - Brooklyn Nets 94:104
New York Knicks - Toronto Raptors 103:98
Phoenix Suns - San Antonio Spurs 74:101
Utah Jazz - Milwaukee Bucks 82:75