Union Olimpija proti Zenitu do tretje 'evropske' zmage

Ljubljana, 04. 11. 2014 19.16 |

Na tekmi četrtega kroga evropskega pokala so košarkarji Uniona Olimpije pomerili z Zenitom iz St. Petersburga. Ljubljančani so zanesljivo dobili tri četrtine, v zadnji pa ubranili prednost in zabeležili tretjo "evropsko" zmago (89:84).

Union Olimpija je po treh krogih evropskega pokala zabeležila dve zmagi in poraz. Premagala je turški Bešiktaš in madžarski Szolnoki, izgubila pa proti ruskemu Himkiju. Tokrat je bil tekmec v skupini D evropskega pokala še en ruski predstavnik, Zenit iz St. Petersburga.

V dvorani Stožice so gostitelji izvrstno začeli tekmo in narekovali tempo igre s hitrimi protinapadi in natančnim metom za tri točke. Zadeli so šest zaporednih trojk in nato do konca polčasa zgrešili le en met izza črte za tri točke (6/7). Dobre tri minute pred koncem prve četrtine so vodili z 25:11, ob koncu prvega dela pa 26:14. Dobili so tudi drugo četrtino in ob polčasu vodili za 15 točk (51:36), prvi strelec ob polčasu je bil Mirza Begić (13 točk), raznovrsten je bil tudi Sasu Salin z desetimi točkami in sedmimi skoki. Zmaji so z dobro igro nadaljevali tudi v tretji četrtini, v napadu so bili še vedno zelo razpoloženi in zadržali prednost 15 točk pred začetkom zadnjih desetih minut (76:61). V zaključni četrtini so zmaji popustili, slabo so izvajali proste mete in dopustili, da so se gostje približali na sedem točk zaostanka (80:73) in nato še le na štiri (85:81) slabi dve minuti pred koncem, 87:84 pa je bilo nato slabo minuto pred koncem. Zenit je imel tudi napad za izenačenje, a Dimitrij Kulagin ni zadel, Salin pa je tri sekunde pred koncem v skoku dobil pomembno žogo in postavil končni izid iz prostih metov (89:84). Najboljša strelca sta bila Salin z dvojnim dvojčkom, 21 točk in 10 skokov in Begić, ki jih je dodal 17.

Razširila se je tudi novica, da naj bi bila za Begića to zadnja tekma v dresu Uniona Olimpije, saj naj bi se preselil v vrste turškega Anadolu Efesa, kjer je trener Dušan Ivković in kjer naj bi zamenjal poškodovanega srbskega centra Nenada Krstića. Begić je dobil ponudbo, a prestop še ni potrjen.