Ljubljana, 14. 10. 2015 21.51 |

Košarkarji Uniona Olimpije so odigrali prvi dvoboj nove sezone evropskega pokala. V Stožicah je bil njihov tekmec italijanski Trento. Ljubljančani so po dramatični končnici slavili z 98:97. Najboljša strelca pri zmajih sta bila Zach Wright z 18 točkami in Sava Lešić, ki jih je dosegel 17.

Union Olimpija v evropskem pokalu nastopa v skupini A skupaj s španskim Bilbaom, nemškima Oldenburgom in Bonnom ter francoskim Nanterrom, ki bo njihov naslednji tekmec prihodnjo torek v gosteh. Cilj Ljubljančanov je uvrstitev v drugi del tekmovanja, za bodo morali osvojiti eno od prvih štirih mest v skupini. Z zmago proti Italijanom, ki so bili na stavnicah favoriti za zmago, saj so odlično začeli domače prvenstvo in tudi v pripravah pokazali odlične predstave, so zeleno-beli naredili prvi korak k cilju. Trento so premagali tudi po zaslugi boginje Fortune, saj so imeli gostje zadnji napad za zmago, vendar ga niso pretvorili v koš.

Ljubljančani so po napeti končnici prišli do prve zmage v evropskem pokalu.
Ljubljančani so po napeti končnici prišli do prve zmage v evropskem pokalu. FOTO: Damjan Žibert

Pred tem je bila tekma večji del izenačena; Italijani so v prvem polčasu vodili z 42:34, zmaji pa so imeli v 35. minuti 88:78. Deset točk naskoka so imeli tudi manj kot tri minute pred koncem, vendar so nato 'padli v črno luknjo', tako da jih je Trento v manj kot minuti ujel na 91:91. V zaključku bi napetost lahko preprečil najboljši strelec pri Unionu Olimpiji Zach Wright, vendar je 12 sekund pred zaključkom zgrešil dva prosta meta. Italijani so tako krenili v zadnji napad, Filippo Baldi Rossi pa je v zadnji sekundi poskusil s polrazdalje, a bil pri tem premalo natančen.

Pri Unionu Olimpiji, ki je imela kar 64-odstotni met za tri točke (14:22), je Zach Wright dosegel 18 točk (6 podaj, 4 skoke), Sava Lešič je zbral 17 točk (5 podaj, 4 skoke, indeks 26), več kot deset točk pa so zabeležili še Miha Lapornik (16, trojke 4:7), Ronalds Zakis (14) in Saša Zagorac (13, trojke 3:4).

Za Ljubljančane je to tretja zaporedna zmaga v zadnjih šestih dneh. Pred tem so zabeležili dve v ligi Aba; v gosteh proti Ciboni in doma s 30 točkami razlike proti Krki. Union Olimpija bo v drugem krogu evropskega pokala naslednji teden gostovala pri francoskem Nanterru.