Union Olimpija izgubila v Münchnu, a še ima možnosti za napredovanje

München, 28. 01. 2015 22.19 |

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli tretji poraz v drugem delu evropskega pokala. V četrtem krogu so na gostovanju pri Bayernu iz Münchna izgubili s 84:90.

Vladimir Štimac je znova pokopal upe Uniona Olimpije.
Vladimir Štimac je znova pokopal upe Uniona Olimpije. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli tretji poraz v drugem delu evropskega pokala. V četrtem krogu so morali priznati premoč Bayernu iz Münchna, ki je slavil z 90:84. Za Bavarce je to druga zmaga proti Ljubljančanom v zadnjem tednu - v Stožicah so slavili z 90:80 - ter četrta v drugem delu, ki jim že zagotavlja uvrstitev med šestnajst najboljših moštev v tem tekmovanju. Za napredovanje imajo možnosti tudi še Ljubljančani; v naslednjem krogu bodo gostovali pri Bambergu, 11. februarja pa se bodo v Stožicah pomerili s francoskim Dijonom.

Za razliko od tekme prejšnji teden, v kateri so zmaji po dobrem prvem polčasu v nadaljevanju zapravili vso prednost in visoko izgubili, so tokrat prikazali hrabro igro in znova dokazali, da jim gostovanja v evropskem pokalu ugajajo. V zaključku tekme so bili kar nekajkrat blizu pete zmage na sedmih gostovanjih v tej sezoni.

Potem ko so zaostajali večji del tekme, so v zadnji četrtini s čvrsto obrambi prišli do priložnosti za preobrat. Sasu Salin je v 34. minuti izenačil na 66:66, nato je bilo 73:72, zadnjo možnost pa so Ljubljančani zapravili minuto pred koncem. Pri zaostanku ene točke (82:81) je srbski center Vladimir Štimac zadel trojko in še drugič postal krvnik zeleno-belih košarkarjev. Prejšnji teden je v Stožicah dosegel 24 točk.

Bayern München - Union Olimpija 90:84 (26:20, 51:43, 66:58)
Taylor 18, Bryant 17, Štimac 14; Murić 19, Kanacević 17.