Union Olimpija 'razbila' madžarski Szolnoki in potrdila vstopnico za drugi del

Ljubljana, 03. 12. 2014 22.04 |

Košarkarji Uniona Olimpije so se s peto zmago dokončno uvrstili v drugi del evropskega pokala. V Stožicah so premagali madžarski Szolniki z 89:67.

Trener Uniona Olimpije Aleš Pipan
Trener Uniona Olimpije Aleš Pipan FOTO: Damjan Žibert

Po dveh zaporednih porazih so košarkarji Uniona Olimpije zabeležili peto zmago v evropskem pokalu in si tako dva kroga pred koncem prvega dela tudi teoretično zagotovili mesto med 32 najboljšimi ekipami v tem tekmovanju. V Stožicah so premagali madžarski Szolnoki z 89:67.

Ljubljančani bodo v evropskem pokalu tekmovali najmanj do sredine februarja. Imeli bodo šest novih tekem, najboljši dve ekipi iz vsake od novonastalih skupin pa se bodo nato uvrstile v osmino finala, ki bo potekala na izpadanje.

Zmago proti Szolnokiju, ki so ga premagali že na prvi tekmi v Debrecenu in s katerim se bodo znova pomerili že to soboto v ligi Aba, so si Ljubljančani praktično zagotovili že v prvem polčasu. V drugi četrtini so tekmeca, ki je večino tekme nastopil z vsega osmimi igralci, nadigrali s 26:8 in tako na glavni odmor odšli z dvajsetimi točkami prednosti.

V nadaljevanju so zeleno-beli razliko zlahka zadržali, saj so imeli kljub izostanku poškodovanih Sasuja Salina in Hrista Nikolova dovolj razpoloženih igralcev. Od desetih košarkarjev, ki so se vpisali med strelce, jih je pet doseglo dvomestno število točk. Po 18 točk sta zbrala Paolo Marinelli (trojke 6:7) in Marko Marinović (trojke 4:5, 7 podaj, 4 skoke, indeks 27), 13 jih je vknjižil Alen Omić (9 skokov), dvanajst Gregor Hrovat (7 skokov) in enajst Klemen Prepelič.

Union Olimpija - Szolnoki 89:67 (25:23, 51:31, 67:50)