Union Olimpija še enkrat prekratka le za točko, zanki zmajev tokrat srečno ušel MZT

Skopje, 06. 11. 2016 19.25 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v sedmem nastopu v ligi Aba doživeli peti poraz. Na gostovanju v Skopju so vodili devetintrideset minut, imeli šest minut pred koncem tekme že 15 točk prednosti, na koncu pa je MZT srečno vknjižil svojo drugo zmago s 97:96.

Zeleno-beli so v tej sezoni že nekajkrat izgubili tekmo v zadnjih napadih.
Zeleno-beli so v tej sezoni že nekajkrat izgubili tekmo v zadnjih napadih. FOTO: Damjan Žibert

To je že četrti poraz Ljubljančanov v tej sezoni lige Aba za zgolj eno točko; podobno kot tokrat v Skopju se jih je zgodilo na tekmah proti Mega Leksu, Partizanu in Igokeji. Union Olimpija je vodila praktično celo tekmo. V prvem polčasu je dominirala s trojkami (8:11), tudi v nadaljevanju pa je več ali manj uspešno odbijala vse napade gostiteljev. Ko je semafor v 34. minuti kazal rezultat 92:77, je bilo videti, da je tekma odločena. A zeleno-beli so povsem popustili, v slabih dveh minutah prejeli deset točk in MZT je dobri dve minuti pred koncem prvič izenačil (92:92). Do prvega vodstva na tekmi pa je prišel pri izidu 96:94. Kljub temu je imela Olimpija še priložnost za zmago; v zadnji napad je krenila s točko zaostanka, z metom za tri točke pa je neuspešno poskusil Brandon Jefferson. Ljubljančani bodo tudi ta teden odigrali tri tekme. V evropskem pokalu so sicer prosti, v ligi Nova KBM jih že v ponedeljek v Stožicah čaka derbi z Zlatorogom ter nato 11. novembra gostovanje v Šenčurju. V ligi Aba bodo v devetem krogu gostili FMP.