Ljubljana, 17. 05. 2016 21.58 |

Državno prvenstvo se bo nadaljevalo brez branilca naslova. Košarkarji Tajfuna so se poslovili v četrtfinalu, potem ko jih je z 2:1 v zmagah izločila petnajstkratna prvakinja Union Olimpija. Na odločilni tretji tekmi v Stožicah je bilo 73:63. Helios je v tretji tekmi premagal Rogaško (74:58).

Šentjurčani tako končujejo sezono, v kateri so prvič v zgodovini igrali v regionalnem tekmovanju ter prvič v zgodovini osvojili slovenski superpokal na začetku sezone. Za Tajfun je bil to hkrati vrhunec sezone, saj so v ligi Aba osvojili zadnje mesto, v pokalu Spar so se poslovili v polfinalu, v ligi Nova KBM pa v četrtfinalu. Ljubljančani so z uvrstitvijo v polfinale, v katerem se bodo na dve zmagi pomerili z Zlatorogom, izboljšali rezultat iz prejšnje sezone, ko so izpadli že v četrtfinalu. Tako se bodo lahko borili za prvo lovoriko po pokalu Spar iz sezone 2013/2014 oziroma za prvi naslov državnega prvaka od 2009.

Varovanci trenerja Gašperja Potočnika so zasluženo prišli do zmage. Bili so v ospredju večji del tekme, odločilno prednost pa so si priigrali v tretji in na začetku zadnje četrtine, ko so z delnim izidom 10:0 prišli do prednosti 62:48. Gostje so sicer to razliko z nizom trojk močno zmanjšali (62:57), a žal prav tedaj ostali brez prvega organizatorja igre Domna Bratoža, ki si je poškodoval gleženj. Njegov odhod na klop je prekinil niz košev Tajfuna, Luka Lapornik in Gregor Hrovat pa sta na drugi strani z dvema zaporednima trojkama (69:62) dokončno odločila tekmo. Prvi polfinalni tekmi bosta na sporedu 21. maja v Laškem in Novem mestu, drugi bosta 23. in morebitni tretji 26. maja. V drugem polfinalu bosta igrala Krka in Helios, ki je v tretji tekmi premagal Rogaško (74:58).