Union Olimpija za 29 točk premagala beograjskega Partizana

Ljubljana, 19. 10. 2014 17.14 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 4. krogu regionalne lige ABA v dvorani Stožice gostili ekipo beograjskega Partizana. Ljubljančani so nadigrali tekmeca in zabeležili visoko zmago (87:58), tretjo v tekmovanju.

Košarkarji Uniona Olimpije nadaljujejo z dobrimi igrami in rezultati v zadnjem obdobju. Varovanci trenerja Aleša Pipana so v 4. krogu lige ABA dosegli tretjo zmago. Zmaji so izgubili s Crveno zvezdo v Beogradu in premagali Cibono v Zagrebu ter Cedevito in Partizan doma, hkrati pa so še tekmovanje v evropskem pokalu začeli z zmago na tujem pri turškem Bešiktašu. Ljubljančani so že ob polčasu v Stožicah vodili s 45:33 in tudi v drugem polčasu nadzirali potek srečanja. Na sredini drugega polčasa so vodili za 18 točk (59:41) in niso popuščali. V zadnji četrtini je razlika šla najprej preko 20 točk (71.47, 79:54) in nato tudi že preko 30 (87:55), na koncu je bil izid 87:58. Zanimivo je, da se je med strelce vpisalo vseh 11 igralcev Olimpije, ki so stopili na parket, prvi strelec ekipe je bil Blaž Mahkovic, dosegel je 19 točk. Kranjčan je poskrbel tudi za potezo tekme v 36. minuti, ko v 36. je žoga po zgrešenem metu pod košem letela v avt, Mahkovic jo je rešil in jo v loku s hrbtom proti košu vrgel proti visoko v zrak, žoga je na zletela čez konstrukcijo koša in padla naravnost skozi obroč. Pri Partizanu je bil najučinkovitejši slovenski reprezentant Edo Murič (17 točk).

Union Olimpije je v Stožicah nadigrala tekmeca.