VIDEO in FOTO: Begić: Napredujemo iz tekme v tekmo

Ljubljana, 07. 10. 2014 18.09 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 2. krogu lige ABA gostili hrvaško Cedevito in zabeležili drugo zaporedno zmago. V uvodnem krogu mednarodne lige so slavili v Zagrebu proti Ciboni, tokrat so bili boljši od Cedevite (77:67).

Košarkarji Uniona Olimpije so uspešno začeli letošnjo mednarodno ligo ABA. Po dveh odigranih krogih imajo na svojem "računu" dve zmagi. Prvo so dosegli v gosteh pri zagrebški Ciboni, v drugem krogu pa so na domači "premieri" gostili še en hrvaški klub Cedevito in zabeležili novi dve točki. Ob polčasu so varovanci Aleša Pipana vodili za pet točk (37:32), v drugem polčasu pa so še stopnjevali tempo in vodili tudi že za 15 točk (61:46, 72:58). Odločilno prednost so si priigrali v tretji četrtini, v 27. minuti so prvič na tekmi prišli do dvomestne prednosti (54:43), v zadnjih desetih minutah pa so jo tudi suvereno zadržali in se veselili prepričljive zmage (77:67). Najboljši strelec pri zmajih je bil Blaž Mahkovic (17 točk), Hristo Nikolov je zbral 14 točk in pet skokov, Mirza Begić 11 točk, Marko Marinović pa dodal devet točk in 10 podaj.

Košarkarji Uniona Olimpije so premagali Cedevito.
Košarkarji Uniona Olimpije so premagali Cedevito. FOTO: Damjan Žibert

Union Olimpija - Cedevita 77:67 (16:17, 37:32, 61:46)

+3
Dobro jim gre. Ko imaš v ekipi na poziciji organizatorja takega mojstra kot je Marinovič, je vse precej lažje. V Muriču in Nikolovu imamo dva izvrstna skakalca, slednji pa je tudi zelo dober strelec - res dober nakup, fant zna praktično vse. Treba pa bo popraviti proste mete. S takim izvajanjem bo naslednji teden proti Zvezdi gladko -20. Bomo videli v soboto realnost Olimpije, saj ima Zvezda, kot edini pravi Evroligaški klub, daleč najmočnejšo ekipo v ligi.
boter1414
08. 10. 2014 11.01
+7
Bravo Olimpija. Po dolgem času spet s srcem navijam za zmaje. Imajo všečno, mlado ekipo z veliko obetavnimi domačimi fanti, od katerih me je najbolj pozitivno presenetil Mahkovic. Fant ima pravo višino in konstitucijo za odlično trojko, obenem lahko po potrebi igra tudi dvojko ali štirko, zelo exploziven prvi korak in posledično odličen prodor, dober met, odličen je v obrambi, izvrstno predvideva in krade žoge, zapira prostor in pomaga v obrambi ter tako izsiljuje osebne v napadu, prvi v protinapadu, borben z veliko energije, pa še atraktivno zabija :-) Mahkovic in Nikolov se bosta odlično menjavala oz. dopolnjevala.
fghfhfhfhf
08. 10. 2014 10.48
+4
OOO LLLL IIII MMMM PPPPP IIII JJJJ AAAA !!!!
tomtom66
08. 10. 2014 08.44
+9
Denar za Begiča se bo našel, če bo dvorana bolj polna. Včeraj na tekmi. Proti finalistu lige na otvoritveni tekmi pridemo gledat Olimpijo očitno samo največji fani košarke. Škoda. Glede na igro, po dolgem času uravnoteženo ekipo na vseh položajih in všečen sistem igre si Olimpija zasluži vsaj poln spodnji krog sedežov v Stožicah. Tako bo morda tudi več denarja in posledično bo Begič ostal vsaj v prvem delu sezone. Včeraj je Begič v zadnjih minutah pokazal kaj je instinkt in izkušnje. Še enkrat me je spomnil kako nam je manjkal na svetovnem..
modelx
08. 10. 2014 09.54
+1
tako kot so gledalci počasi odhajali, bodo še malo počasneje prihajal. na žalost prepričevanje v boljše čase ni enostavno in zahteva čas.
fghfhfhfhf
08. 10. 2014 10.49
-5
vse tekme olimpije bi se morale igrati v Hali Tivoli in Bežigradom..žal je to nemogoče ker Jankovic ne pusti Jocu da poštima " Bežigrad " kdor se ne strinja z mano ne ve kaj je OLIMPIJA !
i141
08. 10. 2014 10.54
+4
fghfhfhfhf
08. 10. 2014 12.16
-3
minusi ???? zato ker sem napisal resnico ?????
pedritsegonita
07. 10. 2014 22.03
+21
No, po posnetkih zgleda, da igrajo kr dobro. Srečno v novi sezoni.
+30
No, končno! Začelo se je premikat! Upam, da Begić ostane. Da najdejo tisti denar za njega...
francosy1
07. 10. 2014 20.35
+19
Hmmm... Res bi morali najti precej denarja ;) Žal ga ne bodo, lahko kvečjemu upamo, da bo Begiću tukaj tako super, da bo ostal do konca, pa potem šel v nek TOP klub za dobro plačo.
francosy1
07. 10. 2014 20.36
+22
Je pa tudi to znanstvena fantastika. Tako da, slej kot prej bo šel, ampak Olimpija trenutno ni samo Begić, daleč od tega. In to nas lahko veseli.
Zdrahovic
07. 10. 2014 20.52
+6
Begić bo po mojem v roku 1-2 meseca odšel.
Trend01
07. 10. 2014 21.06
+11
francosy1 - dam ti velik plus na prvi odgovor. Begić ni edini, lepo fantje igrajo, ampak je tista velika omara pod košom, ki ustrahuje nasprotnike. Danes v tem območju pač ni nekih ogromnih igralcev. Tako lahko že s pojavo veliko pripore, da "ubija" nasprotnika. "Mularijo" je pa prav lepo gledat. Zaenkrat. Cibona zadnjič ni bila kakšen orientir. Se danes Zvezda iz nje norca dela.
francosy1
+8
Bravo! In sedaj se kaže, da je pot z domačimi in mladimi igralci pravilna. Mahkovic zagotovo ne bi nikoli prišel v Olimpijo, če bi imel vsaj malo boljše finančne razmere, sedaj pa kaže svoje kvalitete. Morda bi Hrovat, a ne bi veliko igral, proti Krki pa je imel praktično največjo minutažo. Nikolov je cenejši od Gailiusa iz prejšnje sezone, pa precej bolj ekipni igralec in s tem bolj koristen. Olimpiji bi resnično privoščil, da imajo letos dobro sezono, ker imajo končno pametno sestavljeno ekipo.