Zagreb, 03. 10. 2014 22.10 |

Košarkarji Uniona Olimpije so uspešno začeli nastope v letošnji ligi ABA. V 1. krogu so gostovali v Zagrebu pri aktualnem prvaku lige Ciboni in se veselili lepe zmage. Končni izid je bil 85:80 za Ljubljančane.

Košarkarji Uniona Olimpije so sanjsko začeli petnajsto sezono regionalnega tekmovanja ABA. Za Ljubljančane je ta zmaga zelo pomembna. Tako z vidika samozavesti in motivacije kot rezultata na začetku sezone, potem ko so sredi tedna nespametno izgubili slovenski superpokal proti Krki in ko jih v naslednjih treh krogih čakajo same vrhunske zasedbe. Tekma je bila razburljiva in odločena v zadnji minuti, čeprav je imela Union Olimpija dobrih šest minut pred koncem že 17 točk prednosti. Do nje je prišla z borbeno in pametno igro ter ob izjemni predstavi Bolgara Hristova Nikolova, ki je blestel v prvem polčasu. Do rezultata 19:17 je Nikolov dosegel že 17 točk ter tako sam poskrbel, da so Ljubljančani vzpostavili ravnotežje. A zaradi težav z osebnimi napakami je moral na klop, soigralci pa so odlično nadaljevali njegovo delo na parketu. V prvem polčasu so vodili z 38:23, v 34., potem ko se je Cibona ob koncu tretjega dela približala na 54:58, pa je bil rezultat 78:61.

A podobno kot v Šenčurju proti Krki pred štirimi dnevi, so zeleno-beli ob visoki prednosti povsem onemeli in Zagrebčani so se z delnim izidom 13:0 približali na 74:78. Varovanci trenerja Aleša Pipana so v zaključku zadržali minimalno prednost, četudi so skozi celo tekmo zelo slabo izvajali proste mete, le petdeset odstotno. Najboljši strelec pri Olimpiji je bil kot omenjeno Nikolov, Rupnik je dodal 15 točk,  Marinović 11, Omić in Murić pa po deset. Žal ima uspeh Uniona Olimpije tudi temno plat, poškodbo mladega Gregorja Hrovata, ki je v tretji četrtini dobil močan udarec v obraz in Zagreb zapustil z zlomljenim nosom.

Košarkarji Uniona Olimpije so uspešno začeli ligo ABA.