Ameriške košarkarice strle odpor žilavih Kitajk

Tenerife, 23. 09. 2018 18.53 |

Košarkarice Združenih držav Amerike so na drugi tekmi v skupini D letošnjega svetovnega prvenstva na Tenerifih proti izbrani vrsti Kitajske dobile z izidom 100:88. Najučinkovitejša v vrstah zmagovalk je bila branilka Breanna Stewart z 22 točkami. Na drugi strani pa je blestela komaj 18-letna Xu Han, ki je dosegla okroglih 20 točk.

Američanke so tudi v drugem dvoboju na svetovnem prvenstvu v skupini D proti Kitajkam upravičile vlogo favoritinj in brez večjih težav z izidom 100 : 88 prišle do svoje druge zmage.

Čeprav so se kitajske košarkarice tri četrtine zelo dobro upirale Delle Donnovi in druščini, so ključni trenutki na tekmi nastopili v zadnji četrtini, v kateri so ZDA nekajkrat ušle na razliko večjo od 10 točk, kar je bilo povsem dovolj, da obračun na Tenerifih pripeljejo mirno do konca. Tokrat je v vrstah zmagovalk blestela branilka Breanna Stewart, ki se je ustavila pri 22 točkah, medtem ko jih je A'Ja Wilson dodala 20.

Breanna Stewart je Kitajkam nasula 22 točk.
Breanna Stewart je Kitajkam nasula 22 točk. FOTO: AP

Kitajska je igrala srčno in borbeno, v prvi vrsti je navdušila komaj 18-letna Xu Han, ki je v dobrih 22 minutah igre prispevala 20 točk in pet skokov, zaradi česar je bila po dosojeni peti osebni napaki in posledično odhodu s parketa deležna zasluženega aplavza s tribun. V nadaljevanju prvenstva omenjeni reprezentanci čakata še zadnji preizkušnji v skupinskem delu: Američanke bodo v dvoboju proti Latvijkam zgolj potrdile prvo mesto v skupini, medtem ko se bodo Kitajke v neposrednem obračunu s Senegalkami udarile za drugo mesto v skupini D, ki še vodi v izločilne boje letošnjega mundiala v Španiji.