Velik manko za Golden State: Draymond Green suspendiran za peto tekmo finala lige NBA

Oakland, 12. 06. 2016 21.20 |

Vodstvo severnoameriške lige NBA je sporočilo, da je Draymond Green suspendiran za peto tekmo velikega finala lige NBA, v katerem trenutno s 3:1 vodijo košarkarji Golden Statea. Peta tekma bo potekala v Oaklandu, Cleveland pa nujno potrebuje zmago. Olajševalna okoliščina za Konjenike bo zagotovo odsotnost odličnega obrambnega igralca Greena.

Komisarji lige NBA so pregledali posnetke v primeru kontakta med LeBronom Jamesom in Draymondom Greenom na četrti tekmi finala in se naknadno odločili, da je Green storil očiten in grob prekršek nad Jamesom. V skladu s pravili lige NBA – vsak igralec, ki stori prvi prekršek, označen s 'Flagrant Foul 1' (nameren, očiten in grob prekršek prve stopnje, op.p), si prisluži tekmo prepovedi igranja – bo Green moral prestati kazen tekme prepovedi igranja, potem ko je na četrti tekmi finala lige NBA storil grob in očiten prekršek nad LeBronom Jamesom, je še sporočilo vodstvo lige NBA. Do incidenta med Jamesom in Greenom je prišlo v zadnji četrtini tekme, natančneje dve minuti in 48 sekund do konca tekme, ko je Green z roko Jamesa zadel v mednožje.

Green v letošnji končnici lige NBA v povprečju sicer dosega 15 točk, slabih deset podaj in šest podaj na tekmo.