Madrid, 04. 10. 2016 08.07 |

V Madridu so na košarkarski tekmi igralci Reala in Oklahome skupaj dosegli kar 279 točk (142:137), po podaljšku so zmago slavili Madridčani. Junak tekme je bil Sergio Lull s kopico trojk, priložnost je dobil tudi Luka Dončič, ki je dosegel tri točke.

Na evropskih košarkarskih igriščih ni nič neobičajnega, če moštvi skupaj dosežeta 140 točk. Prijateljski dvoboj v Madridu je ponudil spektakel v NBA-stilu in celo "poplavo" košev. Samo Real je dosegel 142 točk in po podaljšku premagal NBA-moštvo Oklahoma City Thunder. Očitno se za moštvo Oklahome začenja novo poglavje po odhodu prvega zvezdnika Kevina Duranta, ki je okrepil Golden State. Američani so požrli grenko "tableto" na tekmi v Madridu, prvi zvezdnik moštva Russell Westbrook je dosegel 18 točk, blestel pa je branilec Victor Odalipo (34 točk), odličen je bil tudi Turek Enes Kanter (29 točk in 10 točk).

Prvi junak tekme je bil španski reprezentant Sergio Lull, ki sicer ni bil niti prvi strelec svojega moštva. Dosegel je 22 točk, dve več je zbral Jaycee Carroll, a je Lull dosegel ključne koše, tudi trojko za izenačenje ob koncu rednega dela tekme in podaljšek. Zgrešil je le eno trojko (5/6), Real pa je imel izjemen odstotek meta tako za dve kot za tri točke (met za tri: 20/37). Priložnost je dobil tudi 17-letni Luka Dončič, ki je odigral slabih 18 minut in pol, zbral tri točke (met za dve 1/2, za tri 0/3), v statistiko je dodal še pet skokov, štiri podaje, dve izgubljeni žogi in dva prekrška.

Kazalo je, da se bo Oklahoma sprehodila do zmage, v prvem polčasu je bila boljša, sredi druge četrtine je vodila za 22 točk (50:28). Real se je rezultatsko počasi približeval, ob koncu tretje četrtine zaostajal za osem (87:95), nato pa v zaključku rednega dela izsilil podaljšek in na koncu zmagal za pet točk (142:137).