Portland, 14. 11. 2017 08.28 |

Košarkarji Clevelanda so na krilih LeBrona Jamesa, ki je dosegel 23 točk, in rezervista Kyla Korverja - 21 točk, v zadnji četrtini nadoknadili 24 točk zaostanka in premagali New York Knicks s 104:101. Štirikratni MVP lige je dodal še dvanajst podaj in devet skokov.

LeBron James
LeBron James FOTO: AP

Pri zaostanku 92:97 je Cleveland naredil delni izid 10:0, trojka LeBrona Jamesa je bila za vodstvo 100:97, in čeprav je James v zaključku zgrešil dva prosta meta, je Jeff Green ujel odbito žogo in New Yorku preprečil met za izenačenje. Zanimiva končnica je po tekmi ostala v senci besednega dvoboja med 'kraljem' Jamesom in mladim francoskim branilcem Frankom Ntilikinamom. Začela se je pred tekmo na socialnih omrežjih, nadaljevala na parketu, kjer sta si James in Francoz izmenjala nekaj grdih pogledov in besed, zaključka pa še ni na vidiku. V bran Ntilikinu je stopil turški center Enes Kanter: "Ni lepo, da prideš v mesto in se spraviš na novinca. Poskusi najprej z odraslim človekom. Lahko se imenuješ kralj, kraljica, princ ali karkoli želiš, a tako se ne smeš obnašati," je dejal Kanter. Ko so novinarji te besede prenesli Jamesu, je ta odgovoril: "Zmagali smo. Imena tega igralca ne bom nikoli več izgovoril." Prvak Golden State Warriors je do zmage prišel kljub odsotnosti Stephena Curryja, ki ima težave s stegensko mišico. Orlando je premagal s 110:100, Kevin Durant je dosegel 21 točk, Draymond Green pa 20.

Miami se je po nizu šestih gostovanj vrnil na Florido in je v pričakovanju dveh zaporednih tekem z Washingtonom. V noči na četrtek bo igral doma, dva dni pozneje pa v prestolnici.

Washington Wizards - Sacramento Kings          110:92
New York Knicks - Cleveland Cavaliers        101:104
Milwaukee Bucks - Memphis Grizzlies          110:103
New Orleans Pelicans - Atlanta Hawks         106:105
Phoenix Suns - Los Angeles Lakers             93:100
Utah Jazz - Minnesota Timberwolves            98:109
Portland Trail Blazers - Denver Nuggets       99:82
Golden State Warriors - Orlando Magic        110:100