Boston, 03. 12. 2017 07.48 |

Košarkarji Clevelanda so v ligi NBA v domači dvorani ugnali Memphis Grizzlies s 116:111 in se veselili 11. zaporedne zmage, s katero so se utrdili na drugem mestu vzhoda. S 34 točkami je izstopal LeBron James, ki je temu dodal 12 podaj, 20 točk in 12 skokov je prispeval Kevin Love.

LeBron James
LeBron James FOTO: AP

LeBron James je izstopal predvsem v zadnjem delu, ko je dosegel 15 točk, tudi zadnjih 13 za Cleveland. Posebej zanimiva je bila končnica, ko je Dillon Brooks dve minuti in 10 sekund pred koncem izenačil na 109:109, a Memphis ni uspel ustaviti razpoloženega Jamesa. Pri poraženem moštvu iz Tennesseeja je z 31 točkami izstopal Tyreke Evans. Z 20 zmagami na 24 tekmah v vodstvu na vzhodu in v ligi vztraja Boston. Ta je s 116:111 ugnal Phoenix. Gostje so v zadnjem delu lovili priključek in se dobri dve minuti pred koncem približali na 103:105, takrat pa je odgovornost prevzel Kyrie Irving in v zadnjih dveh minutah dosegel pet točk ter bil na koncu z 19 koši najboljši pri zmagovalcih. Pri ekipi iz Arizone je s kar 38 koši blestel Devin Booker, ki pa ob sebi ni imel dovolj razpoloženih soigralcev za zmago. V košarkarske anale pa se je vpisal trener Dallasa Rick Carlisle. Teksašani so s 108:82 ugnali Los Angeles Clippers, Carlisle pa se je pridružil klubu 18 trenerjev, ki so v ligi vknjižili 700 in več zmag. V domači vrsti je bil z 21 koši in desetimi podajami najbolj razpoložen 33-letni Portoričan J.J. Barea, nemški veteran Dirk Nowitzki je dodal 16 točk. Izpostaviti velja še DeMarcusa Cousinsa, ki je k zmagi New Orleansa na gostovanju v Portlandu prispeval kar 38 točk in osem skokov.

Boston Celtics - Phoenix Suns                   116:111
Dallas Mavericks - Los Angeles Clippers         108:82
Brooklyn Nets - Atlanta Hawks                   102:114
Philadelphia 76ers - Detroit Pistons            108:103
Cleveland Cavaliers - Memphis Grizzlies         116:111
Milwaukee Bucks - Sacramento Kings              109:104
Denver Nuggets - Los Angeles Lakers             115:100
Portland Trail Blazers - New Orleans Pelicans   116:123