Madrid, 17. 12. 2017 19.25 |

M.J./N.A.
0

Madridski Real našega košarkarskega superzvezdnika Luka Dončića je po zmagi na El clasicu proti Barceloni, šlo je za tekmo Evrolige, ostal na zmagovalnih tirnicah in v 12. krogu španskega prvenstva na gostovanju pri ekipi Monbus Obradoiro slavil s 102:93. Dončić je dosegel enajst točk in zbral pet podaj.

Košarkarji kraljevega kluba so v 12. krogu na gostovanju pri Monbus Obradoiro vknjižili nove točke, vendar pa si številni tekme ne bodo zapomnili po zmagi Reala temveč predvsem po neverjetnem številu metov za tri točke. Tako domači kot tudi gostje so bili namreč pri metih nadvse natančni in uspešni, tako se bo obračun v zgodovino vpisal tudi po rekordnem številu trojk, na tekmi sta jih ekipi skupaj v koš pospravili kar 36.

Luka Dončić
Luka Dončić FOTO: AP

Kljub prvotnemu vodstvu, ki so si ga Madridčani zagotovili v začetnih minutah, pa je bilo gostovanje v Santiagu Composteli vse prej kot lahko delo, v tej sezoni namreč Monbus Obradoiro na domačem parketu še ni oddal točk.

Kraljevi klub je v tekmo vstopil s kar tremi zaporednimi trojkami in svoje vodstvo ob vse do konca polčasa še povišal, nato pa so se domači vrnili v igro zahvaljujoč izjemnim metom Eimantasa Bendziusa in pošteno ogrozili zmago gostov, ki pa so si tudi po zaslugi trojke Luke Dončića na koncu le priigrali nove točke in še potrdili svojo prevlado na vrhu lestvice španskega prvenstva.