Miami, 28. 01. 2018 08.18 |

T.Š./STA
1

Miami Heat je na domačem parketu premagal ekipo Charlotte Hornets s 95:91 in prekinil niz dveh zaporednih porazov. Miami še vedno drži četrto mesto na vzhodu, Goran Dragić tokrat ni bil najbolj natančen pri metu, dosegel je pet točk.

Košarkarji Miami Heat so vpisali še 28. zmago v tej sezoni lige NBA za četrto mesto v razvrstitvi vzhodne konference. Goran Dragić je v 23 minutah tekme dosegel pet točk in štiri podaje, ob dveh izgubljenih žogah in metu iz igre 2:8. Dragić je zgrešil vse tri mete za tri točke (0:3) ter je zadel le en prosti met iz štirih poskusov (1:4), v zadnji četrtini pa ni igral.

Prvi strelec Miamija je bil Josh Richardson z 19 točkami, Wayne Ellington se je ustavil pri 17 točkah. Ellington je zadel tudi trojko, s katero je štiri sekunde pred koncem zadel za končni izid in prekinil niz dveh zaporednih porazov Miamija. Pri gostih se je izkazal Kemba Walker s 30 točkami. Miami je na začetku tretje četrtine zaostajal za 15 točk (60:75).

Košarkarje s Floride v noči na torek čaka gostovanje pri Dallasu. Miami je z 28 zmagami in 21 porazi na četrtem mestu lestvice vzhodne konference lige NBA. Na tretjem mestu so aktualni podprvaki Cleveland Cavaliers z enakim številom zmag, a z dvema porazoma manj.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: AP

Curry prvo ime derbija
Derbi večera med najboljšima ekipa zahodne in vzhodne konference so dobili prvaki lige NBA. Ekipa Golden State Warriors je pod domačima obročema dvorane v Oaklandu premagala Boston Celtics s 109:105, tudi po zaslugi izjemne predstave prvega zvezdnika Stephena Curryja, ki se je ustavil pri 49 točkah. Za najboljšo predstavo v sezoni je zadel osem trojk, devet prostih metov, kar 13 točk je dosegel v zadnji minuti in 45 sekundah tekme. Izjemen večer je imel tudi prvi strelec Bostona Kyrie Irving, ki je vpisal 37 točk, ob metu iz igre 13:18. Zadel je pet trojk.

Anthony vpisal že 25 tisoč točk v ligi NBA
Zmago je vpisalo tudi moštvo Oklahoma City Thunder, ki je v gosteh s 121:108 premagalo Detroit Pistons. Russell Westbrook je tekmo končal s trojnim dvojčkom, 31 točkam je dodal 11 skokov in 13 asistenc. Pod obročema sta mu pomagala Paul George (26 točk) in Carmelo Anthony (21 točk), ki je postal 21. košarkar v ligi NBA z doseženimi 25.000 točkami. Anthony se je s tem mejnikom pridružil LeBronu Jamesu (Cleveland) in Nemcu Dirku Nowitzkemu (Dallas).

Komisar lige NBA Adam Silver je sporočil, da bo Paul George na tekmi zvezdnikov lige NBA nadomestil poškodovanega zvezdnika New Orleans Pelicans LaMarcusa Cousinsa, ki ga čaka operacija poškodovane leve ahilove tetive.

Miami Heat - Charlotte Hornets              95:91
Detroit Pistons - Oklahoma City Thunder    108:121
Indiana Pacers - Orlando Magic             114:112
Atlanta Hawks - Washington Wizards         104:129
Golden State Warriors - Boston Celtics     109:105
Minnesota Timberwolves - Brooklyn Nets     111:97
Denver Nuggets - Dallas Mavericks           91:89