Beograd, 19. 06. 2015 10.12 |

Končano je košarkarsko finale v srbskem državnem prvenstvu. Državni prvak je postalo moštvo Crvene zvezde, ki je s 3:0 v zmagah ugnalo mestnega tekmeca Partizana. Za rdeče-bele, katerih član je Jaka Blažič, je to prvi naslov prvaka po 17 letih.

V letošnji sezoni so košarkarji Crvene zvezde na šampionskem pohodu, saj so osvojili trojček: naslov prvaka lige ABA, pokalno lovoriko, sedaj pa še naslov državnega prvaka. V vseh treh primerih so izločili velikega tekmeca in mestnega rivala Partizana. V ligi ABA in v pokalu že v polfinalu, v srbskem DP pa v finalu.

Odločilno zmago v DP so si priigrali na tretji tekmi pred svojimi približno šest tisoč navijači v Pionirju, izid je bil tesen in nizek (58:54). Za zvezdaše je igral tudi slovenski reprezentant Jaka Blažič, medtem ko je njegov reprezentančni kolega Edo Murič tekmo spremljal poškodovan, saj je zaradi poškodbe rame predčasno končal sezono in ne bo na voljo niti reprezentančnemu selektorju Juretu Zdovcu.

Crvena zvezda je bila s 3:0 v zmagah boljša od Partizana, igralci trenerja Duška Vujoševića so parket zapustili pred predajo medalj in pokala zmagovalcem, trener rdeče-belih Dejan Radonjić pa je slavil skupaj z igralci. Partizan je bil v zadnjih letih serijski državni prvak, tokrat je uspelo Zvezdi po dolgih 17 letih. Nazadnje jim je to uspelo leta 1998, prekinjen pa je tudi izjemen Partizanov niz, ki je bil državni prvak 13 let zapored.

Blažič, spodaj na sliki skupaj z Nikolo Kalinićem, je sicer igral le pet minut in dosegel dve točki, najboljša strelca sta bila Branko Lazić in Luka Mitrović (oba po 13 točk), pri Partizanu jih je Nikola Milutinov dosegel 17.