Moskva, 11. 11. 2016 21.00 |

M.G./M.J.
0

Košarkarji CSKA-ja so v pravem evroligaškem derbiju v domači Moskvi premagali zasedbo Real Madrida z 91:90. Blestel je Nando de Colo (28 točk), za poražence je slovenski košarkar Luka Dončić vknjižil devet točk. Odločilno trojko za izenačenje Reala je pri zaostanku z 88:91 zgrešil Sergio Llull, sicer najboljši strelec Madridčanov z 21 točkami.

Pri Moskovčanih je bil nezaustavljiv bil francoski košarkar Nando de Colo, ki je Realu nasul kar 28 točk, od tega jih je kar devet dosegel (iz devetih) prostih metov. Indeks uspešnosti je pri Francozu znašal kar 35. Dober je bil tudi pri Luki Dončiću, ki je na koncu v 21 minutah igre in pol zbral devet točk, osem skokov, tri podaje in dve ukradeni žogi. Nekoliko nerazpoložen je bil 17-letnik, ki je tekmo začel v prvi peterki, pri metih za tri točke, saj mu iz treh poskusov ni uspelo zadeti niti enkrat. Zanimivo: košarkarji Reala so dobili kar tri od štirih četrtin, a presodila je slaba druga. To je zasedba CSKA-ja dobila kar z 20 točkami razlike (32:12).

Zmage se je veselil tudi Jaka Blažič. Njegova Baskonia je na domačem parketu prepričljivo ugnala zasedbo Fenerbahčeja (86:52). Slovenski reprezentant je v dobrih 20 minutah igre vknjižil 11 točk, pet skokov in eno podajo ter eno ukradeno žogo.