Minneapolis, Oakland, 09. 01. 2018 07.52 |

Z 32 točkami in devetimi podajami je Stephen Curry pomagal do zmage svojim Golden State Warriors, prvaki pa so se v domači dvorani v Oaklandu na nek način maščevali Denver Nuggets, ki so jim konec decembra v Koloradu dovolili zgolj 81 točk (124:114). Boleč poraz Cleveland Cavaliers v Minnnesoti (99:127).

V statistični kategoriji /-, severnoameriški različici evropskega statističnega indeksa oziroma valorizacije, je James dosegel znamko -39, kar je najmanj v karieri.

Omenjenih 81 točk na tekmi v Denverju je ob zgolj 38,1-odstotnem metu iz igre (3/27 za tri točke) najslabši dosežek sezone za branilce naslova lige NBA Golden State Warriors, bojevniki pa so se kmalu po začetku novega leta z obrestmi oddolžili ekipi Nuggets in jo premagali tudi po zaslugi 32 točk prvega zvezdnika Stephena Curryja. Akronski as je prispeval še devet podaj, Draymond Green (deset podaj) in Klay Thompson pa po 23 oziroma 29 točk za peto zaporedno in skupno 33. zmago sezone. In to kljub temu, da bojevniki še tretjič niso mogli računati na poškodovanega Kevina Duranta, ki ga muči poškodba mečne mišice.

James (z žogo) se gradi ob Andrewu Wigginsu na tekmi v Minnesoti.
James (z žogo) se gradi ob Andrewu Wigginsu na tekmi v Minnesoti. FOTO: AP

Za goste je Nikola Jokić dosegel 22 točk in jim dodal še 12 skokov ter enajst podaj za prvi trojni dvojček njegovega moštva v sezoni. Razpoloženi Gary Harris (22 točk) skupaj s Treyem Lylesom in Jamalom Murrayjem (oba 21) ni mogel preprečiti četrtega poraza na zadnjih šestih dvobojih. Denver je sicer sredi tretje četrtine z zabijanjem Masona Plumleeja izenačil na 69, domači pa se po delnem izidu 11:2, ki je sledil, niso več ozirali nazaj in v zadnjo četrtino vstopili z, kot se je izkazalo, neulovljivo prednostjo 93:81.

Stephen Curry je spet igral "svojo" tekmo:

Minnesota Timberwolves so v noči na torek "raztrgali" Cleveland Cavaliers, ki so že takoj po začetku obračuna močno zaostali (4:20) in se niso več pobrali. Končnih 127:99 je eden najbolj bolečih porazov v zadnjih mesecih za konjenike, katerih koš sta polnila Andrew Wiggins (25 točk) in Jimmy Butler (21). To je bila prva zmaga Minnesote nad podprvaki po šestih zaporednih porazih, domači so uspeli še posebej dobro zaustaviti LeBrona Jamesa, ki je zmogel vsega deset točk. To je njegov najslabši dosežek po oktobru 2007. Kar je začel Taj Gibson, je v prvi četrtini nadaljeval Butler in Minnesota je hitro pobegnila na skoraj 20 točk razlike.

Drama v mestu angelov, poškodba Davisa pokvarila zmago pelikanov
Cleveland je sprva zadel le dva od 14 metov, tudi vseh osem z razdalje, kar je skupaj z izgubljenimi žogami privedlo do praktično neulovljivega zaostanka v prvih 24 minutah. Za peto zaporedno zmago sta Karl-Anthony Towns in Gibson prispevala dvojna dvojčka, prvi z 19 točkami in 12 skoki, drugi pa s 16 točkami in 13 skoki. Minnesota je blestela tudi v skoku, ki ga je dobila s 56:37, medtem ko so se pri bojevnikih še najbolj izkazali Jeff Green (22 točk), Kyle Korver (19) in Dwyane Wade (13). Clevelandu nikakor ne steče v gosteh, kjer so podprvaki zdaj nanizali že šest porazov na zadnjih sedmih preizkušnjah. Na tretji tekmi za svoj novi klub je Isaiah Thomas prispeval povprečnih devet točk z metom iz igre 3/11.

Čeprav ni blestel, je James s to blokado utišal dvorano Target Center:

V Los Angelesu je dobrih devet sekund pred koncem odločilno trojko za zmago domačih Clippers s 108:107 proti Atlanta Hawks zadel C. J. Williams. New Orleans Pelicans so s 112:109 ugnali Detroit Pistons, v tretji četrtini pa si je Anthony Davis zvil desni gleženj. Houston Rockets so brez prvega strelca lige Jamesa Hardna dobili četrto tekmo v nizu, zadeli so 20 trojk na poti do zmage s 116:107 s Chicagom.

Toronto Raptors so s 114:113 v gosteh po podaljšku strli odpor Brooklyn Nets. DeMar DeRozan je zbral 35 točk in zadel trojko 26 sekund pred koncem, ko je postavil končni izid. Sacramento Kings so doma izgubili s San Antonio Spurs (100:107). Stari znanec slovenskih igrišč Latvijec Davis Bertans, nekdanji član Olimpije, je z rekordom kariere (28 točk) izdatno pomagal ostrogam do zmage nad vijoličastimi.

Indiana Pacers ‒ Milwaukee Bucks 109:96
Brooklyn Nets ‒ Toronto Raptors 113:114
Chicago Bulls ‒ Houston Rockets 107:116
Minnesota Timberwolves ‒ Cleveland Cavaliers 127:99