Detroit, 04. 02. 2018 08.02 |

T.Š./STA
5

Slovenski košarkar Goran Dragić je z Miami Heatom v ligi NBA gostoval pri Detroit Pistons, ki so zmagali s 111:107. Goran Dragić je bil v izvrstni strelski formi, saj je bil prvi strelec Miamija s 33 točkami. Poraza sta doživeli tudi moštvi Golden Stata in Clevelanda.

Pri Detroitu se je najbolj izkazal Andre Drummond s 23 točkami in 20 skoki, Blake Griffin pa je v zadnji minuti tekme zadel ključno trojko za zmago, še tretjo zaporedno za Detroit. Griffin je zadel trojko v zadnji minuti, 44 sekund pred koncem tekme, na katero je na drugi strani sicer izjemno odgovoril Dragić, ki so mu uspele štiri točke – 32 sekund pred koncem je zadel trojko in še prosti met, saj je bila nad njim storjena osebna napaka.

Gostitelji so držali žogo, čas je tekel, Ian Smith pa je nato 14 sekund pred koncem zadel še eno trojko; skupno je k zmagi prispeval 25 točk. Goran Dragić je zbral 33 točk (met 13/23), dva skoka in šest podaj, kljub temu pa je Miami, ki je igral brez obolelega Hassana Whitesida, izgubil še tretjo tekmo zapored.

"Fantje so igrali po načrtu, vse se nam je 'poklopilo', nato pa je Griffin našel Smitha, mu podal, ta pa je zadel trojko," je po tekmi dejal trener Miamija Erik Spoelstra in dodal, "ni pomembno, če Smith sicer ne slovi ravno kot dober metalec za tri točke, tokrat mu je met uspel, ko so ga soigralci najbolj potrebovali." Naslednja tekma košarkarje Miamija čaka v ponedeljek, ko se bodo pred domačimi navijači pomerili z Orlandom.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: AP

Chris Paul je končal pri 22 točkah in 11 podajah, Houston Rockets pa so postali zadnja v nizu ekip, ki jim je uspelo v gosteh visoko premagati Cleveland Cavaliers z LeBronom Jamesom; rakete so slavile s 120:88. Raketam je do zmage uspelo brez novega izjemnega dosežka Jamesa Hardna, ki je končal pri 16 točkah, na drugi strani je James zbral le 11 točk in sploh ni igral vso zadnjo četrtino.

Odkar je Cleveland izgubil proti Golden Statu na božični večer, je doživel kar nekaj ponižujočih porazov; proti Minnesoti je izgubil za 28 točk, proti Torontu za 34, doma proti Oklahoma Cityju za 24 in zdaj proti Houstonu. Isaiah Thomas je dodal 12 točk za Cleveland, ki je izgubil zadnjih 12 od skupno 18 tekem. "Do konca sezone bi nas morali umakniti s sporeda tekem, ki jih po vsej državi kažejo v živo. Nismo dobro igrali in vsakič, ko v živo prenašajo naše tekme, nas tekmeci krepko 'namahajo'. Nimam besed, res ne," je povedal James.

V Denverju je Nikola Jokić dosegel 19 točk in devet skokov, Nuggets pa so preobrnili tekmo in po zaostanku 12 točk na koncu premagali prvake Golden State Warriors s 115:108. Pri Golden Statu sta se najbolj izkazala Kevin Durant z 31 in Stephen Curry s 24 točkami. Tobias Harris je debitiral za LA Clippers in ob prvencu dosegel 24 točk ter popeljal ekipo do zmage s 113:103 nad Chicago Bulls.

Detroit Pistons - Miami Heat                  111:107
Los Angeles Clippers - Chicago Bulls          113:103
Cleveland Cavaliers - Houston Rockets          88:120
Denver Nuggets - Golden State Warriors        115:108
Indiana Pacers - Philadelphia 76ers           100:92
Orlando Magic - Washington Wizards             98:115
Minnesota Timberwolves - New Orleans Pelicans 118:107
San Antonio Spurs - Utah Jazz                 111:120