Miami, 22. 10. 2016 08.57 |

T.Š./STA
8

Košarkarji Miamija so odigrali še eno prijateljsko tekmo pred začetkom nove sezone lige NBA. Gostili so moštvo Philadelphie in izgubili za tri točke (110:113). Priložnost za igro sta dobila oba slovenska košarkarja, Goran Dragić in Beno Udrih.

Košarkarji Miami Heat so v AmericanAirlines Areni pred skoraj 20.000 gledalci na pripravljalni tekmi gostili Philadelphia 76'ers, ki so zmagali s 113:110. Najboljši košarkar domače ekipe je bil Goran Dragić, ki je v 25 minutah z zelo dobrim metom dosegel 17 točk (met iz igre 5/6) in dodal še sedem podaj in pet skokov. Pri gostih je bil z 19 točkami (8/14) najboljši Hrvat Dario Šarić, ki je bil tudi prvi strelec tekme, Španec Sergio Rodriguez je v 26 minutah dosegel 13 točk.

Poleg enega zvezdnikov ekipe Dragića je trener Miamija Erik Spoelstra na pripravljalni tekmi zamenjal kar nekaj košarkarjev; 15 minut na parketu je namenil tudi Benu Udrihu, ki je dosegel šest točk (1/3) in dve podaji.