Portland, 25. 04. 2017 07.55 |

T.Š./STA
7

V košarkarski ligi NBA so se brez poraza v drugi krog končnice uvrstili košarkarji Golden State Warriors, zanesljivo so zmagali v Portlandu (128:103). Atlanta Hawks so z zmago izenačili razmerje moči z Washington Wizards na 2:2 (111:101). Toronto Raptors so proti Milwaukee Bucks povedli s 3:2, saj so peto tekmo dobili s 118:93.

Košarkarji Golden State Warriors, lanski finalisti in najboljša ekipa rednega dela lige NBA, so v prvem krogu končnice zahodne konference pometli s Portland Trail Blazers ter jih s 4:0 izločili iz nadaljevanja. Bojevniki so zadnjo tekmo dobili z 128:103. Prvi strelec je bil Stephen Curry s 37 točkami, ki pa v zadnji četrtini sploh ni igral, po dveh tekmah odsotnosti zaradi poškodbe je znova zaigral Kevin Durant in dosegel 10 točk v 21 minutah.

Bojevniki so še drugo tekmo zapored odigrali brez trenerja Steva Kerra, ki ga mučijo bolečine po operaciji hrbta pred leti. Njegov pomočnik Mike Brown ga v njegovi odsotnosti nadomešča v vlogi glavnega trenerja. Zato pa se je v ekipo vrnil zvezdnik Durant, ki zaradi poškodbe mečne mišice ni igral vse od prve tekme. Tokrat je tekmo začel in pomagal bojevnikom do visoke prednosti ob polčasu z 72:48. "Zjutraj, ko so mi zdravniki dali zeleno luč za nastop, sem bil zelo vesel. S fanti smo odigrali dobro tekmo. Naš cilj je bila zmaga in uvrstitev v konferenčni polfinale, saj smo si želeli odpotovati domov in izkoristiti nekaj dni počitka. To je bila res lepa zmaga," je po tekmi dejal Durant.

Damian Lillard je bil s 34 točkami prvi strelec Portlanda, ki so še četrtič zapored nastopili v končnici. Gledalci so Lillardu namenili stoječe ovacije, ko je v zadnji četrtini stopil na parket.

Košarkarji Atlanta Hawks so v prvem krogu končnice vzhodne konference izenačili razmerje moči z Washington Wizards na 2:2, potem ko so na četrti tekmi doma zmagali s 111:101. Junak večera v Atlanti je bil Dennis Schröder z 18 točkami, ki je v zadnjih minutah tekme dosegel dve trojki in dva koša.

Toronto Raptors pa so proti Milwaukee Bucks v boju na štiri zmage povedli s 3:2, saj so peto tekmo dobili s 118:93. V Torontu je Norman Powell k zmagi prispeval 25 točk, plazilci pa si bodo skušali drugi krog končnice zagotoviti že v četrtek v Milwaukeeju. Zmagovalec tega dvoboja se bo v drugem krogu pomeril z branilci naslova prvaka lige NBA, Cleveland Cavaliers, ki so s 4:0 odpravili Indiana Pacers.